Таг: роденден

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ШУМАХЕР Е ВО НАЈДОБРИ РАЦЕ, ИЗЈАВИ НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ВО ПРЕСРЕТ НА 50. РОДЕНДЕН

ШУМАХЕР Е ВО НАЈДОБРИ РАЦЕ, ИЗЈАВИ НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ВО ПРЕСРЕТ НА 50. РОДЕНДЕН

Семејството на Михаел Шумахер во реткото обраќање до јавноста изјави дека утре, кога тој полни 50 години, „ќе ги слави неговите победи, рекорди и успе ...
МАМА ЗА 70. РОДЕНДЕН ПОСАКА ДА СКОКНЕ СО ПАДОБРАН, ВЕЛИ ИНСТРУКТОРОТ ЈАНЕ СТЕФАНОВ

МАМА ЗА 70. РОДЕНДЕН ПОСАКА ДА СКОКНЕ СО ПАДОБРАН, ВЕЛИ ИНСТРУКТОРОТ ЈАНЕ СТЕФАНОВ

Седумдесетгодишната скопјанка Марионка Стефанова вчера попладне во тандем со синот скокна со падобран. Ова ѝ е прв скок, а синот Јане Стефанов, кој е ...
СО ДОНАЦИЈА ОД ЕУРОЛИНК ЌЕ СЕ ДООПРЕМИ ИНТЕНЗИВНАТА НЕГА ВО ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ

СО ДОНАЦИЈА ОД ЕУРОЛИНК ЌЕ СЕ ДООПРЕМИ ИНТЕНЗИВНАТА НЕГА ВО ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ

Институтот за белодробни заболувања Козле во Скопје ќе ја доопреми интензивната нега со нови апарати за лекување на пациентите со пулмонална дисплазиј ...
НЕМОЈ ДА СТАРЕЕШ, ГРЕВ Е, МАДОНА МУ ДАВА НОВО ЗНАЧЕЊЕ НА ТЕРМИНОТ ШЕЕСЕТГОДИШНА ЖЕНА

НЕМОЈ ДА СТАРЕЕШ, ГРЕВ Е, МАДОНА МУ ДАВА НОВО ЗНАЧЕЊЕ НА ТЕРМИНОТ ШЕЕСЕТГОДИШНА ЖЕНА

Без разлика дали е преку вклучувањето на сексот во јавните настапи, усвојувањето на хомосексуалната субкултура за мејнстрим публика или со тоа што е н ...
„СИНТЕЗИС“ МУ ОТПЕАЈА РОДЕНДЕНСКА ПЕСНА НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“

„СИНТЕЗИС“ МУ ОТПЕАЈА РОДЕНДЕНСКА ПЕСНА НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“

Фестивалот „Охридско лето“денес одбележува 58 години постоење, а по тој повод дел од членовите на „Синтезис“, пред да биде пресечена роденденската тор ...
ГО ДОБИВ НАЈДОБРИОТ ПОДАРОК, КАЖА НИМИЦ, КОЈ ДЕНЕСКА ВО ПРЕСПА ГО СЛАВИ 79. РОДЕНДЕН

ГО ДОБИВ НАЈДОБРИОТ ПОДАРОК, КАЖА НИМИЦ, КОЈ ДЕНЕСКА ВО ПРЕСПА ГО СЛАВИ 79. РОДЕНДЕН

Метју Нимиц, специјалниот претставник на Обединетите нации кој беше медијатор во решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција од 1999 година, ...
СТИНГ, КАЈЛИ МИНОГ И ТОМ ЏОНС ПЕЕЈА ВО ЧЕСТ НА 92. РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

СТИНГ, КАЈЛИ МИНОГ И ТОМ ЏОНС ПЕЕЈА ВО ЧЕСТ НА 92. РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

Кралицата Елизабета Втора присуствуваше на специјален концерт во Лондон, на којшто големи поп-ѕвезди пееја во чест на нејзиниот 92. роденден, што го п ...
НЕМА ПОДОБАР ПОДАРОК ОД ПОБЕДА ВО СУПЕР КУПОТ, ТВИТНА СЕБАЛЈОС, КОЈ ВО СКОПЈЕ ГО СЛАВИ 21. РОДЕНДЕН

НЕМА ПОДОБАР ПОДАРОК ОД ПОБЕДА ВО СУПЕР КУПОТ, ТВИТНА СЕБАЛЈОС, КОЈ ВО СКОПЈЕ ГО СЛАВИ 21. РОДЕНДЕН

Младата ѕвезда на Реал Мадрид Дани Себалјос, кој со своите соиграчи попладнево допатува во Скопје за натпреварот со Манчестер Јунајтед, денеска го сла ...
ВМРО-ДПМНЕ ПЛАТИ 500 ЕВРА ЗА ПРОСЛАВА НА МЛАДИТЕ СИЛИ ВО АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ВО ОХРИД

ВМРО-ДПМНЕ ПЛАТИ 500 ЕВРА ЗА ПРОСЛАВА НА МЛАДИТЕ СИЛИ ВО АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ВО ОХРИД

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го изнајмила Античкиот театар во Охрид за 30.000 денари односно 500 евра за вчерашната прослава на 26-годишнината ...
СЕДУМ ГЛУМИЦИ СО ПЕСНА ПРКОСАТ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ДЕЛБИ

СЕДУМ ГЛУМИЦИ СО ПЕСНА ПРКОСАТ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ДЕЛБИ

Познати глумици на една маса, со нивните другарки од поширок круг се веселеа на роденденот на актерката Кети Илиевска-Силјановска, со добро мезе, добр ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ