Таг: роденден

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ЗДРАВ СУМ, САМО ПОДОСЛАБНАТ ПО ИЗБОРИТЕ, ВЕЛИ МИРО МАСИН СО НОВАТА ИЗЛОЖБА „ПТИЦИ“

ЗДРАВ СУМ, САМО ПОДОСЛАБНАТ ПО ИЗБОРИТЕ, ВЕЛИ МИРО МАСИН СО НОВАТА ИЗЛОЖБА „ПТИЦИ“

Магнетно привлечниот урбан уметнички лик  Мирослав Масин (53) има традиција да прави журки дома, обично за својот роденден на 17 јануари, кога кани од ...
ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА АКИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ВИЕНА, И СОБРАА ПАРИ ЗА ДЕТСКА БОЛНИЦА

ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА АКИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ВИЕНА, И СОБРАА ПАРИ ЗА ДЕТСКА БОЛНИЦА

Оперски ѕвезди од целиот свет пееја на хуманитарната гала вечер во средата вечер во Виена, во чест на 60-годишниот роденден на Аки од Македонија, во х ...
РОКЕНРОЛ ЛЕГЕНДАТА ЧАК БЕРИ НАПОЛНИ 90 ГОДИНИ И СНИМИ НОВ АЛБУМ

РОКЕНРОЛ ЛЕГЕНДАТА ЧАК БЕРИ НАПОЛНИ 90 ГОДИНИ И СНИМИ НОВ АЛБУМ

Рокенрол легендата Чак Бери, кој вчера наполни 90 години, објави дека ќе издаде нов албум, прв по 38 години.  Албумот насловен „Чак“ следи по „Рокни г ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА МИЛАН СО ВИДЕО МУ ГО ЧЕСТИТАА 80. РОДЕНДЕН НА БЕРЛУСКОНИ, ПОЛИТИЧАРИТЕ ТВИТАА НА ХАШТАГОТ „БЕРЛУСКОНИ80“

ФУДБАЛЕРИТЕ НА МИЛАН СО ВИДЕО МУ ГО ЧЕСТИТАА 80. РОДЕНДЕН НА БЕРЛУСКОНИ, ПОЛИТИЧАРИТЕ ТВИТАА НА ХАШТАГОТ „БЕРЛУСКОНИ80“

Тимот на Милан му посака среќен роденден на Берлускони Силвио Берлускони денес наполни 80 години и играчите на Милан му пратија честитка на претсед ...
СЕСТРО КАТИЦЕ, РЕЧЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ И СЕ ПОЗДРАВИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

СЕСТРО КАТИЦЕ, РЕЧЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ И СЕ ПОЗДРАВИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

Љубе Бошкоски се појави на роденденот на кралицата кој вечевра го огранизира Британската амбасада во Скопје. Тој, кога ја забележа обвинителката Катиц ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ