Таг: Русија

1 22 23 24 25 240 / 241 НАПИСИ
БРИТАНСКАТА ВЛАДА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСКИТЕ ХУЛИГАНИ СЕ ПОВРЗАНИ СО ПУТИН, КРЕМЉ ЕКСПРЕСНО ДЕМАНТИРАШЕ

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСКИТЕ ХУЛИГАНИ СЕ ПОВРЗАНИ СО ПУТИН, КРЕМЉ ЕКСПРЕСНО ДЕМАНТИРАШЕ

Високи функционери во британската влада се плашат дека насилството предизвикано од руските хулигани на Европското првенство во фудбал во Франција било ...
ЗАТВОР ЗА ТРОЈЦА РУСКИ НАВИВАЧИ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО МАРСЕЈ, ДЕПОРТАЦИЈА ЗА ДРУГИ 20-МИНА

ЗАТВОР ЗА ТРОЈЦА РУСКИ НАВИВАЧИ ЗА НАСИЛСТВОТО ВО МАРСЕЈ, ДЕПОРТАЦИЈА ЗА ДРУГИ 20-МИНА

Тројца руски навивачи добија затворски казни за учество во насилството пред натпреварот помеѓу Англија и Русија во Марсеј на Европското првенство во ф ...
МОСКВА ГО СВИКА ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ПОРАДИ „ПОТТИКНУВАЊЕ АНТИРУСКИ ЧУВСТВА“

МОСКВА ГО СВИКА ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ПОРАДИ „ПОТТИКНУВАЊЕ АНТИРУСКИ ЧУВСТВА“

Францускиот амбасадор во Москва Жан-Морис Рипер беше повикан на разговор во руското министерство за надворешни работи, набрзо по говорот на Сергеј Лав ...
УЕФА ЈА КАЗНИ РУСИЈА СО 150.000 ЕВРА, ФРАНЦИЈА СЕ ЗАКАНИ СО ДЕПОРТАЦИЈА

УЕФА ЈА КАЗНИ РУСИЈА СО 150.000 ЕВРА, ФРАНЦИЈА СЕ ЗАКАНИ СО ДЕПОРТАЦИЈА

Руската фудбалска федерација доби казна од 150.000 евра и условна дисквалификација од Европското првенство во Франција од УЕФА за насилното однесување ...
ШЕСТ АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ГОТВАЧ, ДОБИЈА ЗАТВОРСКИ КАЗНИ

ШЕСТ АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ГОТВАЧ, ДОБИЈА ЗАТВОРСКИ КАЗНИ

Шестмина англиски навивачи, меѓу кои и медицинска сестра, готвач и инженер, вчера добија неколкумесечни затворски казни во Франција за насилство во пи ...
150 ИСТРЕНИРАНИ РУСКИ ХУЛИГАНИ ДОШЛЕ ВО МАРСЕЈ ДА ПОКАЖАТ ДЕКА АНГЛИЧАНИТЕ СЕ „ДЕВОЈЧИЊА“

150 ИСТРЕНИРАНИ РУСКИ ХУЛИГАНИ ДОШЛЕ ВО МАРСЕЈ ДА ПОКАЖАТ ДЕКА АНГЛИЧАНИТЕ СЕ „ДЕВОЈЧИЊА“

Два дена по тепачките во Марсеј помеѓу англиските и руските навивачи, јавноста се уште е шокирана од насилството на стартот од Европското првенство во ...
УЕФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ РУСИТЕ И АНГЛИЧАНИТЕ: УШТЕ ЕДНА ТЕПАЧКА И ЛЕТАТЕ ОД ЕВРОПСКОТО

УЕФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ РУСИТЕ И АНГЛИЧАНИТЕ: УШТЕ ЕДНА ТЕПАЧКА И ЛЕТАТЕ ОД ЕВРОПСКОТО

УЕФА ги предупреди фудбалските федерации на Англија и Русија дека се соочуваат со исклучување од Европското првенство во Франција, ако се повторат инц ...
РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА СПОРТ НЕГИРА ДЕКА ИМАЛО ТЕПАЧКА НА СТАДИОНОТ ВО МАРСЕЈ

РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА СПОРТ НЕГИРА ДЕКА ИМАЛО ТЕПАЧКА НА СТАДИОНОТ ВО МАРСЕЈ

Рускиот министер за спорт Витали Мутко тврди дека немало судири помеѓу навивачите на вчерашниот натпревар помеѓу Англија и Русија на Европското првенс ...
ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

Полицијата во францускиот град Марсеј објави дека 35 луѓе се повредени во тепачките помеѓу навивачите на Англија и Русија за време на Европското првен ...
ПУТИН ОТКАЖА КОНЦЕРТ ВО МАРСЕЈ ЗА ДА МОЖАТ РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МИРНО ДА СПИЈАТ

ПУТИН ОТКАЖА КОНЦЕРТ ВО МАРСЕЈ ЗА ДА МОЖАТ РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МИРНО ДА СПИЈАТ

Руските фудбалери побарале од претседателот Владимир Путин да им помогне да се откаже концерт близу хотелот во Марсеј, во кој се сместени. Додека Дав ...
1 22 23 24 25 240 / 241 НАПИСИ