Таг: САД

1 40 41 42 43 420 / 426 НАПИСИ
САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

Соединетите Американски Држави ги повикуваат партиите повторно да го свикаат Собранието, да ги откажат изборите, да ги поништат помилувањата, и повтор ...
МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО СНИМА „БИКИНИ“ ВО ЊУЈОРК

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО СНИМА „БИКИНИ“ ВО ЊУЈОРК

Милчо Манчевски на њујоршки Менхетен и во Бруклин го режира својот петти игран филм „Бикини“.  Првата клапа ќе падне на 9 мај, а деновиве проектот „Би ...
АКО СТОПИРА СВЕТСКА БАНКА НИ ПРИВАТНИТЕ БАНКИ НЕМА ДА ДАВААТ КРЕДИТИ

АКО СТОПИРА СВЕТСКА БАНКА НИ ПРИВАТНИТЕ БАНКИ НЕМА ДА ДАВААТ КРЕДИТИ

И приватните банки ќе ги стопираат кредитите за Македонија ако тоа го направи Светска банка. Ова неофицијално го најавуваат извори од Светска банка за ...
ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

Граѓанската организација „Протестирам“ на својот Фејсбук профил најави дека денеска нема да организира протест во Скопје. „Наместо утре, со протести п ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) во Скопје продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијат ...
САД ПОВТОРНО ПОБАРАА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

САД ПОВТОРНО ПОБАРАА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

САД вчера повторно побара од претседателот Ѓорге Иванов да ја повлече аболицијата затоа што таа предизвикува загриженот за неможност за организирање в ...
И ДА ИМА БОЈКОТ ОДИХР ЌЕ ГО НАБЉУДУВА ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС

И ДА ИМА БОЈКОТ ОДИХР ЌЕ ГО НАБЉУДУВА ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС

Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР) ќе ги набљудува изборите на 5 јуни, изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од седиштето ...
ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ НА ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ, НАЈАВУВА „ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ“

ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ НА ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ, НАЈАВУВА „ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ“

Висок претставник на ЕУ вели дека западните земји ќе се ангажираат поагресивно против претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и други високи фун ...
ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го потпишa решението за избори на 5 јуни, но странските гарантори на Договорот од Пржино се сомне ...
САД: ИВАНОВ ГИ УНИШТИ ШАНСИТЕ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД: ИВАНОВ ГИ УНИШТИ ШАНСИТЕ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД сметаат дека одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за  аболиција на политичари и нивни соработници под истрага за криминал во врска со скандалот ...
1 40 41 42 43 420 / 426 НАПИСИ