Таг: Саша Богдановиќ

1 7 8 990 / 90 НАПИСИ
БОГДАНОВИЌ ЈА ПРЕРЕДУВА ПРОПАДНАТАТА КОЦКА НА ЖЕРНОВСКИ КАЈ ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН

БОГДАНОВИЌ ЈА ПРЕРЕДУВА ПРОПАДНАТАТА КОЦКА НА ЖЕРНОВСКИ КАЈ ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН

Улицата Питу Гули која од црквата Свети Јован води кон Водно пак се реновира. Деновиве по налог на Општина Центар се санираат деловите на улицата каде ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ДАДЕ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА НА РАБОТНИЧКИ, А 60.000 ЕВРА ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНА СРЕДИНА

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ДАДЕ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА НА РАБОТНИЧКИ, А 60.000 ЕВРА ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНА СРЕДИНА

За заштита на животната средина Општина Центар во буџетот за наредната година предвидела 60.000 евра. Околу пола милион евра се предвидени да му се да ...
БОГДАНОВИЌ ЌЕ ДОНИРА ОД ПЛАТАТА ЗА НАГРАДА ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ ЌЕ ПРИЈАВАТ РАСФРЛАН ОТРОВ

БОГДАНОВИЌ ЌЕ ДОНИРА ОД ПЛАТАТА ЗА НАГРАДА ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ ЌЕ ПРИЈАВАТ РАСФРЛАН ОТРОВ

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ и дел од вработените во општината ќе донираат дел од нивната плата за да ги наградат граѓаните кои ќе пријав ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ПРАВИ НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА СО ПАРИ ОД СПОНЗОРИ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ПРАВИ НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА СО ПАРИ ОД СПОНЗОРИ

Општина Центар ќе организира новогодишна прослава на сквер „Јадран“ со пари од спонзори. Градоначалникот Саша Богдановиќ рече дека и годинава ќе им ...
ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

Паркирањето во центарот на Скопје ќе поскапи 50 отсто, најави денеска градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ. Оваа мерка новиот градонач ...
ВАНГЕЛ АНДРЕСКИ НОВ ДИРЕКТОР НА ПАРКИНЗИ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ВАНГЕЛ АНДРЕСКИ НОВ ДИРЕКТОР НА ПАРКИНЗИ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Вангел Андрески е нов в.д. директор на ЈП „Паркинзи“ на Општина Центар. Андрески доаѓа на оваа позиција на местото на досегашниот директор Саша Бог ...
НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР НАЈАВИ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ ГРАДБИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР НАЈАВИ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ ГРАДБИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ Саша Богдановиќ во првата изјава по објавувањето на неофицијалните резултати вети дека ќе стави ...
ДИРЕКТОРОТ НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР САША БОГДАНОВИЌ Е КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

ДИРЕКТОРОТ НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР САША БОГДАНОВИЌ Е КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди премиерот Зоран Заев вечерва по потпишувањето на договор за наста ...
САША САКА ДА МУ ГИ ЗЕМЕ ПАРКИНЗИТЕ НА КОЦЕ

САША САКА ДА МУ ГИ ЗЕМЕ ПАРКИНЗИТЕ НА КОЦЕ

Директорот на ЈП „Паркинзи Општина Центар“ Саша Богдановиќ ќе ги бара паркинзите со кои што во Центар стопанисува ЈП „Градски паркинг“. Богдановиќ ден ...
„ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР“ ПОБАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА НЕИЗГРАДЕНАТА БАРОКНА КАТНА ГАРАЖА КАЈ „АУТОМАКЕДОНИЈА“

„ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР“ ПОБАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА НЕИЗГРАДЕНАТА БАРОКНА КАТНА ГАРАЖА КАЈ „АУТОМАКЕДОНИЈА“

Директорот на скопското јавно претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ Саша Богдановиќ утрово поднел барање до надлежните институции за поништување на к ...
1 7 8 990 / 90 НАПИСИ