Таг: Сашко Коцев

СО СЛАВИША И ГОРАСТ БЕВМЕ СВЕТА ТРОЈЦА ОД СВЕТА ПЕТКА, МИСЛЕВ ЌЕ ОСТАРИМЕ КАКО ДОСАДНИ СТАРЦИ ШТО СЕ КАРААТ, РЕЧЕ САШКО КОЦЕВ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА КАЈЕВСКИ

СО СЛАВИША И ГОРАСТ БЕВМЕ СВЕТА ТРОЈЦА ОД СВЕТА ПЕТКА, МИСЛЕВ ЌЕ ОСТАРИМЕ КАКО ДОСАДНИ СТАРЦИ ШТО СЕ КАРААТ, РЕЧЕ САШКО КОЦЕВ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА КАЈЕВСКИ

Замина Славиша со кого заедно игравме на сцената, нашиот другар, колега кој постојано зборуваше за театарот, кој за другите не премолче ништо, а за се ...
КРАТКИОТ ФИЛМ „НАЛЕПНИЦА“ НА ГЕОРГИ М. УНКОВСКИ УТРЕ ПРЕМИЕРНО НА САНДЕНС

КРАТКИОТ ФИЛМ „НАЛЕПНИЦА“ НА ГЕОРГИ М. УНКОВСКИ УТРЕ ПРЕМИЕРНО НА САНДЕНС

Краткиот игран филм „Налепница“, по сценарио и режија на Георги М. Унковски, утре ќе има светска премиера на 39. издание на најголемиот американски фе ...
ОВАЦИИ ЗА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ И ДВАТА ХОРА НА ЗЛАТНА БУБАМАРА ВО ЧЕСТ НА СОПРУГАТА И БРАТОТ

ОВАЦИИ ЗА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ И ДВАТА ХОРА НА ЗЛАТНА БУБАМАРА ВО ЧЕСТ НА СОПРУГАТА И БРАТОТ

Светскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски ја воодушеви публиката на Златна бубамара на популарноста, со изведбата на македонската песна „Учи ме м ...
КОЈ ДОЦНИ НА ПРЕТСТАВА НЕМА НИ ДА ЈА ГЛЕДА, НАЈАВИ НОВИОТ ДИРЕКТОР НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ

КОЈ ДОЦНИ НА ПРЕТСТАВА НЕМА НИ ДА ЈА ГЛЕДА, НАЈАВИ НОВИОТ ДИРЕКТОР НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ

Од септември кога почнува новата театарска сезона во Македонскиот народен театар (МНТ) вратите за влез на публиката ќе се затвораат во 20 часот. Тогаш ...
ОХРИДСКО ЛЕТО ЗАВРШИ СО ТЕПАЧКА МЕЃУ БАКРАЧЕСКИ И КОЦЕВ

ОХРИДСКО ЛЕТО ЗАВРШИ СО ТЕПАЧКА МЕЃУ БАКРАЧЕСКИ И КОЦЕВ

По завршувањето на претставата „Ничија земја” која што беше одиграна на просторот кај охридската касарна синоќа на коктелот дошло до инцидент меѓу гра ...
5 / 5 НАПИСИ