Таг: сеча

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
ШУМСКИТЕ МАФИЈАШИ ЈА ОПУСТОШИЈА ЈАБЛАНИЦА, ВЛАСТИТЕ НЕМОЌНИ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СТРУШКО ВИШНИ

ШУМСКИТЕ МАФИЈАШИ ЈА ОПУСТОШИЈА ЈАБЛАНИЦА, ВЛАСТИТЕ НЕМОЌНИ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СТРУШКО ВИШНИ

Масовна и безмилосна илегална сеча на шумата на Јабланица, посебно во атарите на селата Вишни, Радолишта, Франгово и Лабуништа се случува изминативе м ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ШАРПЛАНИНСКОТО СЕЛО ЈЕЛОВЈАНЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА ИМ СЕ ЗАБРАНУВА ДА СЕЧАТ ДРВА НА СВОИТЕ ИМОТИ, ОД НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ИМ ОДГОВАРААТ ДЕКА НЕМААТ ИМОТНИ ЛИСТОВИ

ЖИТЕЛИТЕ НА ШАРПЛАНИНСКОТО СЕЛО ЈЕЛОВЈАНЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА ИМ СЕ ЗАБРАНУВА ДА СЕЧАТ ДРВА НА СВОИТЕ ИМОТИ, ОД НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ИМ ОДГОВАРААТ ДЕКА НЕМААТ ИМОТНИ ЛИСТОВИ

Жителите на тетовското село Јеловјане се жалат дека не им се дозволува да сечат од шумата за обезбедување дрва за огрев за лични потреби. Оваа забрана ...
ПОВТОРНО СЕЧА НА ДРВЈА ЗА ПАРКИНГ ВО ТЕТОВО

ПОВТОРНО СЕЧА НА ДРВЈА ЗА ПАРКИНГ ВО ТЕТОВО

Повторно во Тетово се сечат дрвјата во градот, овојпат вчера беа исечени во комплексот познат како Стара пожарна. Оваа најнова сеча на дрвјата ја осуд ...
ЕКОЛОГИСТИТЕ БАРААТ ЈАБЛАНИЦА КОНЕЧНО ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРК ЗА ДА ЗАПРЕ ДИВАТА СЕЧА И НЕЛЕГАЛНАТА ГРАДБА

ЕКОЛОГИСТИТЕ БАРААТ ЈАБЛАНИЦА КОНЕЧНО ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРК ЗА ДА ЗАПРЕ ДИВАТА СЕЧА И НЕЛЕГАЛНАТА ГРАДБА

Иницијативата за прогласување на планината Јабланица за национален парк е стара и сè уште нереализирана. Екологистите алармираат дека заглавената пост ...
ОГРЕВНОТО ДРВО Е ОД 2.000-4.000 ДЕНАРИ ЗА КУБИК И ГО НЕМА ВО СКЛАДОВИТЕ ВО ВЕЛЕС

ОГРЕВНОТО ДРВО Е ОД 2.000-4.000 ДЕНАРИ ЗА КУБИК И ГО НЕМА ВО СКЛАДОВИТЕ ВО ВЕЛЕС

Складовите за огревно дрво во Велес се празни, а цените високи. Цената се движи од 2.500 денари во Шумското стопанство „Бабуна“ каде ретко се наоѓа, д ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ПАПРАДИШТЕ ПРОТЕСТИРАА ОТИ КАМИОНИТЕ КОИ ЈА СЕЧАТ ШУМАТА ИМ ГО ОШТЕТИЈА ПАТОТ

ЖИТЕЛИТЕ НА ПАПРАДИШТЕ ПРОТЕСТИРАА ОТИ КАМИОНИТЕ КОИ ЈА СЕЧАТ ШУМАТА ИМ ГО ОШТЕТИЈА ПАТОТ

Жителите на Папрадиште претпладнево два часа протестираа. Не дозволуваа никој со превозно средство да влезе или излезе од селото, реагирајќи поради ош ...
ЕКОЛОГИСТИТЕ РЕАГИРААТ ЗА МАСОВНАТА СЕЧА ОКОЛУ ПАПРАДИШТЕ, ОД „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ ВЕЛАТ СÈ Е ЛЕГАЛНО

ЕКОЛОГИСТИТЕ РЕАГИРААТ ЗА МАСОВНАТА СЕЧА ОКОЛУ ПАПРАДИШТЕ, ОД „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ ВЕЛАТ СÈ Е ЛЕГАЛНО

Екологистите жестоко реагираат на сечата на шумата во близина на селото Папрадиште, додека надлежните објаснуваат дека сè е легално. Снимките и фотогр ...
НАД 60 КАМИОНИ СЕКОЈДНЕВНО ПОМИНУВААТ СО ДИВО ИСЕЧЕНО ОГРЕВНО ДРВО ВО СТРУШКО ВИШНИ, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ВЛАСТА ДА ГО СПРЕЧИ ПУСТОШЕЊЕТО НА ЈАБЛАНИЦА

НАД 60 КАМИОНИ СЕКОЈДНЕВНО ПОМИНУВААТ СО ДИВО ИСЕЧЕНО ОГРЕВНО ДРВО ВО СТРУШКО ВИШНИ, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ВЛАСТА ДА ГО СПРЕЧИ ПУСТОШЕЊЕТО НА ЈАБЛАНИЦА

Дивокрадците ја опустошија планината Јабланица, обвинија жителите на струшките села Вишни и Радолиште кои денеска се собраа за да изразат револт оти, ...
СЕЧА НА ДРВЈА ВО АЕРОДРОМ, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДГОВОРИ ЗОШТО СЕ СЕЧАТ

СЕЧА НА ДРВЈА ВО АЕРОДРОМ, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДГОВОРИ ЗОШТО СЕ СЕЧАТ

Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ денеска сечеше дрвја на улицата Васко Карангелески во населбата Аеродром во Скопје. Граѓани на социјалните м ...
РАМПИ НА ШУМСКИТЕ ПАТИШТА НА БЕЛАСИЦА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ДИВАТА СЕЧА, БАРААТ ЖИТЕЛИТЕ НА КОЛЕШИНО

РАМПИ НА ШУМСКИТЕ ПАТИШТА НА БЕЛАСИЦА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ДИВАТА СЕЧА, БАРААТ ЖИТЕЛИТЕ НА КОЛЕШИНО

Жителите на Колешино во Општина Ново Село повторно излегоа на протест против дивата сеча на планината Беласица, на кој се приклучија и жителите од око ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ