Таг: Сергеј Лавров

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
ЗА ПРОБЛЕМИТЕ НА БАЛКАНОТ СЕ ВИНОВНИ ЗАПАДНИТЕ СИЛИ, ВЕЛИ ЛАВРОВ

ЗА ПРОБЛЕМИТЕ НА БАЛКАНОТ СЕ ВИНОВНИ ЗАПАДНИТЕ СИЛИ, ВЕЛИ ЛАВРОВ

За сите балкански земји, коренот на сите балкански проблеми лежи во однесувањето на западните сили, особено за државите од поранешните југословенски д ...
ЛАВРОВ СЕ СООЧИ СО КРИТИКИ ОД ЗАПАДНИТЕ ДИПЛОМАТИ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛ ОД НИВ ИЗЛЕГОА ЗА ДА НЕ МУ ГО СЛУШААТ ГОВОРОТ

ЛАВРОВ СЕ СООЧИ СО КРИТИКИ ОД ЗАПАДНИТЕ ДИПЛОМАТИ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛ ОД НИВ ИЗЛЕГОА ЗА ДА НЕ МУ ГО СЛУШААТ ГОВОРОТ

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се соочи со бројни критики на западните дипломати на Министерскиот состанок на ОБСЕ денеска во Ско ...
ЛАВРОВ СЕ СРЕТНА СО СИЈАРТО НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, БЛИНКЕН И КАМЕРОН СИ ЗАМИНАА ПРЕД ТОЈ ДА ДОЈДЕ

ЛАВРОВ СЕ СРЕТНА СО СИЈАРТО НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, БЛИНКЕН И КАМЕРОН СИ ЗАМИНАА ПРЕД ТОЈ ДА ДОЈДЕ

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров имаше средба со унгарскиот колега Петер Сијарто на маргините на самитот на ОБСЕ во Скопје, пред оф ...
БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА, ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ СЕ ОДРЖУВА МИНИСТЕРСКИОТ СОВЕТ НА ОБСЕ

БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА, ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ СЕ ОДРЖУВА МИНИСТЕРСКИОТ СОВЕТ НА ОБСЕ

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен дојде во Скопје вчера попладне за самитот на ОБСЕ и си замина вечерта пред да дојде рускиот министер за ...
1.000 ДЕЛЕГАТИ ОД 76 ЗЕМЈИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, ДОАЃА И БЛИНКЕН, ЗА ЛАВРОВ ОВА ЌЕ БИДЕ ПРВА ПОСЕТА НА ЧЛЕНКА НА НАТО ОД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

1.000 ДЕЛЕГАТИ ОД 76 ЗЕМЈИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, ДОАЃА И БЛИНКЕН, ЗА ЛАВРОВ ОВА ЌЕ БИДЕ ПРВА ПОСЕТА НА ЧЛЕНКА НА НАТО ОД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

Околу 1.000 делегати од 76 делегации од 57 земји членки и држави партнери на ОБСЕ доаѓаат денеска во Скопје за 30. Министерски совет на организацијата ...
ЛАВРОВ НАЈАВИ ДОАЃАЊЕ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

ЛАВРОВ НАЈАВИ ДОАЃАЊЕ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека ќе дојде на самитот на ОБСЕ во Скопје ако Бугарија го отвори својот воздушен простор, ...
БЛИНКЕН ЌЕ ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ НА САМИОТ НА ОБСЕ, НЕ ЗНАМ ЗА ЛАВРОВ, РЕЧЕ ОСМАНИ

БЛИНКЕН ЌЕ ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ НА САМИОТ НА ОБСЕ, НЕ ЗНАМ ЗА ЛАВРОВ, РЕЧЕ ОСМАНИ

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен е потврден дека доаѓа во Скопје на 30. Министерски самит на ОБСЕ, кој ќе се одржи на 29 и 30 ноември, ка ...
САД И НАТО НЕМААТ ВРСКА СО БУНТОТ НА „ВАГНЕР“ ПРОТИВ ПУТИН, РЕЧЕ БАЈДЕН

САД И НАТО НЕМААТ ВРСКА СО БУНТОТ НА „ВАГНЕР“ ПРОТИВ ПУТИН, РЕЧЕ БАЈДЕН

Американскиот претседател Џо Бајден денеска рече дека краткото востание на руските платеници против Кремљ е дел од борбата за превласт во рускиот сист ...
АНЕКТИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ ЌЕ ИМААТ ПОЛНА ЗАШТИТА ОД РУСИЈА, ПА И СО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, КАЖА ЛАВРОВ ВО ОН

АНЕКТИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ ЌЕ ИМААТ ПОЛНА ЗАШТИТА ОД РУСИЈА, ПА И СО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, КАЖА ЛАВРОВ ВО ОН

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека украинските региони во кои што се одржуваат референдуми ќе добијат полна заштита од Ру ...
РУСИЈА САКА ДА ЈА ОСЛОБОДИ УКРАИНА ОД НЕПРИФАТЛИВИОТ РЕЖИМ, КАЖА ЛАВРОВ

РУСИЈА САКА ДА ЈА ОСЛОБОДИ УКРАИНА ОД НЕПРИФАТЛИВИОТ РЕЖИМ, КАЖА ЛАВРОВ

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека крајната цел на Москва е да ја ослободи Украина од нејзиниот сегашен „неприфатлив режи ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ