Таг: сертификат

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ВО ЗЕМЈАВА ДА СЕ ВЛЕГУВА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ, НО ТОЈ И НАТАМУ ДА ВАЖИ ВО КАФЕАНИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ВО ЗЕМЈАВА ДА СЕ ВЛЕГУВА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ, НО ТОЈ И НАТАМУ ДА ВАЖИ ВО КАФЕАНИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Да се укине задолжителното поседување на сертификат за вакцинација или прележаност на ковид за влез во земјава, но тие ќе мора да се поседуваат за вле ...
БИТОЛСКА ФИРМА ЗА МОНТАЖА И ОДРЖУВАЊЕ НА ЛИФТОВИ НЕМАЛА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСО-СТАНДАРДИ, А ДОБИЛА 90-ТИНА ТЕНДЕРИ

БИТОЛСКА ФИРМА ЗА МОНТАЖА И ОДРЖУВАЊЕ НА ЛИФТОВИ НЕМАЛА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСО-СТАНДАРДИ, А ДОБИЛА 90-ТИНА ТЕНДЕРИ

Фирма за монтажа и сервисирање на лифтови од Битола со непостоечки сертификати за квалитет, по околу 90-тина добиени тендери во јавни институции, фате ...
БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛ И ИЗЛЕЗ ОД ЗЕМЈАТА, ТРУДНИЦИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА РАБОТА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛ И ИЗЛЕЗ ОД ЗЕМЈАТА, ТРУДНИЦИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА РАБОТА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата донесе одлука да се укине мерката за задолжително поседување ковид сертификат за влез во трговски центри, за кои останува како задолжително но ...
УКИНУВАЊЕ НА КОВИД СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛОВИТЕ, НО НЕ И ЗА ТАМУ КАДЕ СЕ СЛУЖИ ХРАНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

УКИНУВАЊЕ НА КОВИД СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛОВИТЕ, НО НЕ И ЗА ТАМУ КАДЕ СЕ СЛУЖИ ХРАНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести препорачува да се укинат ковид сертификатите за влез и престој во моловите, освен на местата во нив каде што се служи хр ...
СЕРТИФИКАТОТ ЗА ПРЕЛЕЖАН КОВИД-19 ЌЕ ВАЖИ 180 ДЕНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

СЕРТИФИКАТОТ ЗА ПРЕЛЕЖАН КОВИД-19 ЌЕ ВАЖИ 180 ДЕНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести предлага сертификатот за прележан ковид-19 наместо 45 да трае 180 дена. Оваа препорака е донесена на денешната седница н ...
НОН-СТОП СМЕ НА ТЕРЕН, ОД АВГУСТ ДО СЕГА ЗАТВОРЕНИ СЕ 20 КАФЕАНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА СИМЕСКА

НОН-СТОП СМЕ НА ТЕРЕН, ОД АВГУСТ ДО СЕГА ЗАТВОРЕНИ СЕ 20 КАФЕАНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА СИМЕСКА

Директорката на Пазарната инспекција Анета Симеска-Димоска вели дека нивните инспектори постојано се на терен за контроли околу почитување на ковид ме ...
ОД УТРЕ ВЛЕЗ ВО ОБЈЕКТИ СО СЕРТИФИКАТ ЗА ПРИМЕНИ ДВЕ ДОЗИ ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД ВО ИЗМИНАТИТЕ 45 ДЕНА

ОД УТРЕ ВЛЕЗ ВО ОБЈЕКТИ СО СЕРТИФИКАТ ЗА ПРИМЕНИ ДВЕ ДОЗИ ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД ВО ИЗМИНАТИТЕ 45 ДЕНА

Од утре, 15 ноември, за влез во објекти е потребно сертификат/потврда за извршена имунизација од коронавирусот, односно примени две дози на вакцина пр ...
АВСТРИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 НА ЈАВНИ МЕСТА

АВСТРИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 НА ЈАВНИ МЕСТА

Невакцинираните граѓани против ковид-19 во Австрија наскоро ќе добијат забрана да се движат во одредени делови од јавниот живот, соопшти Владата. На с ...
ЕУ СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ТРЕБА ДА СЕ ОБНОВАТ ОТИ СЕ НАПРАВЕНИ ЛАЖНИ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ВО МАКЕДОНИЈА

ЕУ СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ТРЕБА ДА СЕ ОБНОВАТ ОТИ СЕ НАПРАВЕНИ ЛАЖНИ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ВО МАКЕДОНИЈА

Граѓаните кои имаат ЕУ сертификат за вакцинација треба да го обноват бидејќи се појавиле лажни. Како што велат од Министерството за здравство, станува ...
НИКОЈ НЕ ПРОВЕРУВА НИТУ КАЗНУВА ВЛЕЗ ВО КАФЕАНА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТИ, ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БРОЈОТ НОВОЗАБОЛЕНИ ПОРАСНА ЗА 22.6 ОТСТО

НИКОЈ НЕ ПРОВЕРУВА НИТУ КАЗНУВА ВЛЕЗ ВО КАФЕАНА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТИ, ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БРОЈОТ НОВОЗАБОЛЕНИ ПОРАСНА ЗА 22.6 ОТСТО

Ковид сертификат за вакцинација или прележана болест веќе подолго време не се бара во угостителските објекти во Скопје, додека оваа владина одлука стр ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ