Таг: сертификати

БАРААТ ГЕРМАНСКА ВИЗА СО ФАЛСИФИКУВАНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК, ВЕЛИ АМБАСАДАТА

БАРААТ ГЕРМАНСКА ВИЗА СО ФАЛСИФИКУВАНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК, ВЕЛИ АМБАСАДАТА

Граѓани од Македонија кои бараат работна виза за Германија поднесуваат фалсификувани сетрификати за познавање на германски јазик, соопшти Германската ...
АЛЕКСАНДАР ПЕТЛИЧКОВСКИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ЗЛАТЕ МЕХМЕДОВИЌ Е ПОРТПАРОЛ

АЛЕКСАНДАР ПЕТЛИЧКОВСКИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ЗЛАТЕ МЕХМЕДОВИЌ Е ПОРТПАРОЛ

Директорот на Институтот за имунобиологија д-р Александар Петличковски е нов претседател на Комисијата за заразни болести. Петличковски доаѓа на место ...
ПОЛИЦИЈАТА ОДЗЕЛА СПИСОЦИ ОД ГОСТИ И ДОКУМЕНТИ ОД ИМПРОВИЗИРАН МЕДИЦИНСКИ ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ВО КАЗИНО ПО ПРЕТРЕСОТ ВО ДОЈРАН

ПОЛИЦИЈАТА ОДЗЕЛА СПИСОЦИ ОД ГОСТИ И ДОКУМЕНТИ ОД ИМПРОВИЗИРАН МЕДИЦИНСКИ ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ВО КАЗИНО ПО ПРЕТРЕСОТ ВО ДОЈРАН

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица- ОВР Гевгелија вчера, по претходно добиена судска наредба од Основен суд Ге ...
ВО ДВЕ КАФУЛИЊА ВО БИТОЛА ЗАТЕКНАТИ ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРИ АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

ВО ДВЕ КАФУЛИЊА ВО БИТОЛА ЗАТЕКНАТИ ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРИ АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

Шест лица без ковид сертификати и едно со лажен сертификат биле затекнати вчеравечер во два угостителски објекта во Битола, при контрола на полицијата ...
ЗАТВОРЕНИ ПЕТ НОЌНИ КЛУБОВИ ВО СКОПЈЕ СО ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ВО АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

ЗАТВОРЕНИ ПЕТ НОЌНИ КЛУБОВИ ВО СКОПЈЕ СО ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ВО АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

Синоќа, Министерството за внатрешни работи, Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координирана акција затворија пет ноќни ...
ЦЕЛ МЕСЕЦ УЈП НЕ МОЖЕ ДА ГИ ОСПОСОБИ НОВИТЕ СЕРТИФИКАТИ ЗА ИСПЛАЌАЊЕ ХОНОРАРИ

ЦЕЛ МЕСЕЦ УЈП НЕ МОЖЕ ДА ГИ ОСПОСОБИ НОВИТЕ СЕРТИФИКАТИ ЗА ИСПЛАЌАЊЕ ХОНОРАРИ

Компаниите не можат да исплаќаат хонорари преку системот на Управата за јавни приходи од средината на јуни. Станува збор за проблем со усогласувањето ...
ОХРИДСКИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ЌЕ ДОБИЈАТ СЕРТИФИКАТИ ДЕКА СЕ ЧИСТИ И БЕЗБЕДНИ ОД КОВИД-19

ОХРИДСКИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ЌЕ ДОБИЈАТ СЕРТИФИКАТИ ДЕКА СЕ ЧИСТИ И БЕЗБЕДНИ ОД КОВИД-19

Независната угостителска комора (НУК) пред охридските угостители денеска ги презентираше начините и бенефитите од стекнување на правото за користење н ...
143 РАМКОВНИ ЧЕКААТ БЕЗБЕДНОСНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ДА ВЛЕЗАТ НА РАБОТА ВО МВР

143 РАМКОВНИ ЧЕКААТ БЕЗБЕДНОСНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ДА ВЛЕЗАТ НА РАБОТА ВО МВР

Од идниот месец почнува распоредувањето во МВР на 143 вработени по Рамковниот договор кои 10 години седеле дома, а земале плата најавија вицепремиерит ...
СЕ ШТАНЦАЛЕ СЕРТИФИКАТИ ЗА ПРИСТАП ДО КЛАСИФИЦИРАНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА НАТО, ОД 1.500 ГИ НАМАЛИВМЕ НА 300, РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА

СЕ ШТАНЦАЛЕ СЕРТИФИКАТИ ЗА ПРИСТАП ДО КЛАСИФИЦИРАНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА НАТО, ОД 1.500 ГИ НАМАЛИВМЕ НА 300, РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА

Министерството за одбрана го намалува бројот на луѓе кои имаат НАТО сертификати, со измените на Законот за класифицирани информации кој е во собраниск ...
МЕДИЦИНСКИ КЛОВНОВИ ПРЕКУ ИГРА ЌЕ ГО НАМАЛУВААТ СТРЕСОТ И ЌЕ ИМ БИДАТ ПОДДРШКА НА ТЕШКО БОЛНИТЕ ДЕЦА

МЕДИЦИНСКИ КЛОВНОВИ ПРЕКУ ИГРА ЌЕ ГО НАМАЛУВААТ СТРЕСОТ И ЌЕ ИМ БИДАТ ПОДДРШКА НА ТЕШКО БОЛНИТЕ ДЕЦА

Медицински кловнови, или специјално обучени лица, ќе им помагаат психолошки на најтешко болните деца, кои се лекуваат на Клиниката за детски болести п ...
10 / 10 НАПИСИ