Таг: Северна Кореја

1 8 9 10 11 100 / 103 НАПИСИ
ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

Северна Кореја лансираше уште една ракета од престолнината Пјонгјанг кон Јапонија, објавија медиумите во Јапонија и Јужна Кореја. Јапонските власти ве ...
СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ПО ДЕВЕТ МЕСЕЦИ

СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ПО ДЕВЕТ МЕСЕЦИ

Сопругата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се појави во јавност за првпат од декември минатата година, присуствувајќи на прославата организирана ...
ДОЈДЕТЕ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, ПОБЕЗБЕДНО Е ОД ЛОНДОН

ДОЈДЕТЕ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, ПОБЕЗБЕДНО Е ОД ЛОНДОН

Северна Кореја ги отвора своите врати за руски туристи, одобрувајќи и лиценца на една туристичка агенција од Москва. Најзатворената земја на светот пр ...
ЌЕ ВИДИМЕ, ОДГОВОРИ ТРАМП НА ПРАШАЊЕТО ДАЛИ ЌЕ ЈА НАПАДНЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА ПО НУКЛЕАРНИОТ ТЕСТ

ЌЕ ВИДИМЕ, ОДГОВОРИ ТРАМП НА ПРАШАЊЕТО ДАЛИ ЌЕ ЈА НАПАДНЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА ПО НУКЛЕАРНИОТ ТЕСТ

Американскиот претседател Доналд Трамп сигнализираше дека не ја отфрла можноста за напад на Северна Кореја како одговор на нуклеарната проба на изолир ...
АМЕРИКА ДА СЕ ПОДГОТВИ ЗА КАТАСТРОФАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ, ПРЕДУПРЕДИ СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ОН

АМЕРИКА ДА СЕ ПОДГОТВИ ЗА КАТАСТРОФАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ, ПРЕДУПРЕДИ СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ОН

Претставникот на Северна Кореја во Обединетите нации ги предупреди САД да очекуваат катастрофални последици ако актуелната војна на зборови продолжи д ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ РАКЕТА НАД ЈАПОНИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ РАКЕТА НАД ЈАПОНИЈА

Северна Кореја лансирала неидентификуван проектил од главниот град Пјонгјанг кој ја надлетал Јапонија, објавија светските медиуми повикувајќи се на из ...
ЗАКАНАТА СО ОГАН И БЕС НЕ БЕШЕ ДОВОЛНО ЖЕСТОКА, ТРАМП СО НОВО ПРЕДУПРЕУВАЊЕ ЗА СЕВЕРНА КОРЕЈА

ЗАКАНАТА СО ОГАН И БЕС НЕ БЕШЕ ДОВОЛНО ЖЕСТОКА, ТРАМП СО НОВО ПРЕДУПРЕУВАЊЕ ЗА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Доналд Трамп испрати уште едно провокативно предупредување до Северна Кореја, сугерирајќи дека неговата закана да истури „оган и бес“ на земјата „не б ...
РОДМАН МУ ПОДАРИ КНИГА ОД ТРАМП НА КИМ ЏОНГ УН

РОДМАН МУ ПОДАРИ КНИГА ОД ТРАМП НА КИМ ЏОНГ УН

Денис Родман испрати порака од претседателот на САД Доналд Трамп до Северна Кореја - на некој начин. Денеска, поранешниот НБА играч му даде копија ...
ТРАМП Е СРЕЌЕН ШТО ОДАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, ВЕЛИ ДЕНИС РОДМАН

ТРАМП Е СРЕЌЕН ШТО ОДАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, ВЕЛИ ДЕНИС РОДМАН

Поранешниот НБА кошаркар Денис Родман кажа дека „само се обидува да отвори врата“ со одењето во Северна Кореја во неговата прва посета откако Доналд Т ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

Северна Кореја претстави нов вид интерконтинентални балистички ракети со голем дострел кои се лансираат од подморница,вчера на прославата по повод 105 ...
1 8 9 10 11 100 / 103 НАПИСИ