Таг: Шипковица

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ВО ШИПКОВИЦА СЕ РЕГУЛИРААТ ПОРОИТЕ ЗАРАДИ ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВИ

ВО ШИПКОВИЦА СЕ РЕГУЛИРААТ ПОРОИТЕ ЗАРАДИ ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВИ

Во тетовска Шипковица во тек се градежни активности со кои се регулира поројот кој во големата поплава од 2015 му нанесе големи штети на селото, при ш ...
ШИПКОВИЦА ПОВТОРНО НАСТРАДА ВО НЕВРЕМЕТО КОЕ ВЧЕРА БЕСНЕЕШЕ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН

ШИПКОВИЦА ПОВТОРНО НАСТРАДА ВО НЕВРЕМЕТО КОЕ ВЧЕРА БЕСНЕЕШЕ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН

Поројниот дожд и силното невреме кое вчера го зафати Тетовскиот Регион им создаде големи потешкотии на жителите од Шипковица. Надојдените води речиси ...
КРАЈ НЕМА

КРАЈ НЕМА

Филипче нека ѝ се заблагодари на политиката што од „Слушај го Венко“ дојде до дереџе на „Оставка за Венко“ ...
ЗА 28 ГОДИНИ ЗА ДЕСЕТ ПАТИ СЕ НАМАЛИЛ БРОЈОТ НА ПРВООДДЕЛЕНЦИТЕ ВО ШИПКОВИЦА

ЗА 28 ГОДИНИ ЗА ДЕСЕТ ПАТИ СЕ НАМАЛИЛ БРОЈОТ НА ПРВООДДЕЛЕНЦИТЕ ВО ШИПКОВИЦА

Општина Тетово го распиша конкурсот за запишување на ученици во средно образование. Во петте средни училишта и во двете државни средни училишта има по ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ НА ПАТОТ ОД ШИПКОВИЦА КОН БРОДЕЦ

ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ НА ПАТОТ ОД ШИПКОВИЦА КОН БРОДЕЦ

Општина Тетово и Бирото за регионален развој на Република Македонија потпишаа договор со кој ќе се гради мост на патот од село Шипковица кон село Брод ...
ЈАЗОТ ВО ШИПКОВИЦА НЕ Е САНИРАН И ДВЕ ГОДИНИ ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 4 ЖИВОТИ

ЈАЗОТ ВО ШИПКОВИЦА НЕ Е САНИРАН И ДВЕ ГОДИНИ ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 4 ЖИВОТИ

Поминаа две години од катастрофалната поплава која ја зафати тетовска Шипковица во која загинаа  4 лица, а беше причинета и огромна материјална штета. ...
АРМ МИНИРАШЕ ЧЕТИРИ КАРПИ ЗА СПАС НА ШИПКОВИЦА

АРМ МИНИРАШЕ ЧЕТИРИ КАРПИ ЗА СПАС НА ШИПКОВИЦА

Силната детонација која денеска одекна во близина на Шипковица воопшто не ги вознемири жителите на ова село. Напротив, таа им донесе олеснување, бидеј ...
СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

Градоначалникот на Струга Зијадин Села ја обвини колешката од Тетово Теута Арифи дека и како пратеничка и како вицепремиерка можела да влијае, но не с ...
СЕ ВРАТИ СТРАВОТ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО ШИПКОВИЦА ПО ДЕНЕШНОТО НЕВРЕМЕ

СЕ ВРАТИ СТРАВОТ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО ШИПКОВИЦА ПО ДЕНЕШНОТО НЕВРЕМЕ

По невремето што го зафати тетовското село Шиковица во попладневните часови, вечерва почна повторно да врне дожд, но со нешто  послаб интензитет. Сит ...
ОДНЕСЕН ПАТОТ ШИПКОВИЦА-БРОДЕЦ

ОДНЕСЕН ПАТОТ ШИПКОВИЦА-БРОДЕЦ

Патот меѓу тетовските села Шипковица и Бродец е блокиран по кусото невреме што денеска го зафати полошкиот регион, јавуваат репортерите на САКАМДАКАЖА ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ