Таг: шума

1 2 326 / 26 НАПИСИ
НОВИНАР ЗАГИНА ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ЗА ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЕЧЕЊЕ ШУМА ВО ГЕРМАНИЈА

НОВИНАР ЗАГИНА ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ЗА ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЕЧЕЊЕ ШУМА ВО ГЕРМАНИЈА

Регионален министер ги повика активистите да ги напуштат своите куќи на дрво, откако еден млад новинар загина додека известуваше за расчистувањето на ...
РАСТ НА БРОЈОТ НА МИГРАНТИ, ПОЛИЦИЈАТА Е ВМЕШАНА ВО КРИУМЧАРЕЊЕТО, СЕ СОМНЕВА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

РАСТ НА БРОЈОТ НА МИГРАНТИ, ПОЛИЦИЈАТА Е ВМЕШАНА ВО КРИУМЧАРЕЊЕТО, СЕ СОМНЕВА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Кумановските села Ваксинце и Лојане и шумата околу нив вријат од мигранти, што наведува на индиции дека одредени вработени и старешини во полицијата с ...
ИЗГОРЕА ТРИ ДЕЦА ВО ПОЖАР ВО ВЕЛЕС

ИЗГОРЕА ТРИ ДЕЦА ВО ПОЖАР ВО ВЕЛЕС

Три деца попладнево изгореа во пожар што избувнал во нивната куќа, која се наоѓа под ридот Вршник во Велес. Според првичните информации од надлежните, ...
ТРЕСКАВЕЦ Е СПАСЕН, НО ПИРОМАНИ ГО ПЕПЛОСАА ШУМСКОТО БОГАТСТВО КАЈ ПРИЛЕП

ТРЕСКАВЕЦ Е СПАСЕН, НО ПИРОМАНИ ГО ПЕПЛОСАА ШУМСКОТО БОГАТСТВО КАЈ ПРИЛЕП

Ноќеска по втор ова лето е спасен манастирот Трескавец кај Прилеп, но опожарени се многу викенд куќи во месноста Заград. Како што истакнуваат од Проти ...
НАМЕРНО СЕ ПАЛАТ ШУМИТЕ ВО ЛИПКОВСКО, ГОРАТ ДВА ПОЖАРИ 

НАМЕРНО СЕ ПАЛАТ ШУМИТЕ ВО ЛИПКОВСКО, ГОРАТ ДВА ПОЖАРИ 

Два големи пожари беснеат во реонот на планината Карадак во липковските села Белановце, Отља и Стрима. Според директорот на ЈП „Македонски шуми“ - под ...
ЕУРОЛИНК НУДИ СЕМЕЈНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ВО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВО

ЕУРОЛИНК НУДИ СЕМЕЈНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ВО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВО

Еуролинк Осигурување почна да нуди нов продукт за приватно здравствено осигурување - Семејно Приватно Здравствено осигурување, со кое се овозможува зд ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ