Таг: Шведска

1 2 3 9 10 / 84 НАПИСИ
МОЖЕБИ ЌЕ ЈА ШОКИРАМЕ ШВЕДСКА И ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ САМО ФИНСКА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО, КАЖА ЕРДОГАН

МОЖЕБИ ЌЕ ЈА ШОКИРАМЕ ШВЕДСКА И ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ САМО ФИНСКА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО, КАЖА ЕРДОГАН

Претседателот Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција можеби ќе го дозволи приемот на Финска во НАТО, но не и на Шведска. Тој го критикуваше шведското ...
ПРОРУСКИ ШВЕДСКИ НОВИНАР ПЛАТИЛ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА КОРАНОТ ВО СТОКХОЛМ

ПРОРУСКИ ШВЕДСКИ НОВИНАР ПЛАТИЛ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА КОРАНОТ ВО СТОКХОЛМ

Шведските медиуми сугерираат дека Москва стои зад минатонеделниот протест во Стокхолм на кој беше запален Коран, што имало за цел да се саботира членс ...
ЕРДОГАН КАЖА ДЕКА НЕМА ДА ГО ПОДДРЖИ ЧЛЕНСТВОТО НА ШВЕДСКА ВО НАТО ОТКАКО ВО СТОКХОЛМ БЕШЕ ЗАПАЛЕН КОРАН

ЕРДОГАН КАЖА ДЕКА НЕМА ДА ГО ПОДДРЖИ ЧЛЕНСТВОТО НА ШВЕДСКА ВО НАТО ОТКАКО ВО СТОКХОЛМ БЕШЕ ЗАПАЛЕН КОРАН

Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција нема да го поддржи приемот на Шведска во НАТО откако на протестот во Стокхолм во саботата беше запален примерок ...
ШВЕДСКА И ФИНСКА МОРА ДА НИ ПРЕДАДАТ 130 ТЕРОРИСТИ АКО САКААТ ВО НАТО, КАЖА ЕРДОГАН

ШВЕДСКА И ФИНСКА МОРА ДА НИ ПРЕДАДАТ 130 ТЕРОРИСТИ АКО САКААТ ВО НАТО, КАЖА ЕРДОГАН

Шведска и Финска мора да депортираат или екстрадираат до 130 „терористи“ во Турција, пред турскиот парламент да ја ратифицира нивната апликација за чл ...
ШВЕДСКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСИ ИМ ГИ КРАДАТ КАМЕРИТЕ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ЗА ДА ГИ КОРИСТАТ ВО ДРОНОВИ НАД УКРАИНА

ШВЕДСКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСИ ИМ ГИ КРАДАТ КАМЕРИТЕ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ЗА ДА ГИ КОРИСТАТ ВО ДРОНОВИ НАД УКРАИНА

Камерите за брзо возење продолжуваат да исчезнуваат низ Шведска, од неодамна и на автопатот меѓу Хофорс и Фалун. Украдените камери се од истиот тип шт ...
ШВЕДСКА ЌЕ ДОБИЕ ДЕСНИЧАРСКА АНТИИМИГРАНТСКА ВЛАДА, КОЈА ЌЕ Ѝ ДАДЕ ПОГОЛЕМА МОЌ НА ПОЛИЦИЈАТА

ШВЕДСКА ЌЕ ДОБИЕ ДЕСНИЧАРСКА АНТИИМИГРАНТСКА ВЛАДА, КОЈА ЌЕ Ѝ ДАДЕ ПОГОЛЕМА МОЌ НА ПОЛИЦИЈАТА

Три шведски десничарски партии договорија формирање малцинска влада со поддршка на антиимигрантската партија Шведски демократи, објави лидерот на Умер ...
ШВЕДСКИОТ ГЕНЕТИЧАР СВАНТЕ ПАБО ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МЕДИЦИНА

ШВЕДСКИОТ ГЕНЕТИЧАР СВАНТЕ ПАБО ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МЕДИЦИНА

Шведскиот генетичар Сванте Пабо (67) е годинашниот добитник на Нобеловата награда за медицина за неговите истражувања за човековата еволуција. „Паб ...
ШВЕДСКА И ДАНСКА ГИ ИСТРАЖУВААТ МИСТЕРИОЗНИТЕ ИСТЕКУВАЊА НА ГАС ОД РУСКИТЕ ГАСОВОДИ КОН ЕВРОПА

ШВЕДСКА И ДАНСКА ГИ ИСТРАЖУВААТ МИСТЕРИОЗНИТЕ ИСТЕКУВАЊА НА ГАС ОД РУСКИТЕ ГАСОВОДИ КОН ЕВРОПА

Данска и Шведска почнаа истрага за необјаснивото истекување на рускиот гас од гасоводите кои поминуваат под Балтичкото Море близу нивните територии. ...
ШВЕДСКИ ДЕМОКРАТИ – БИВШО НЕОНАЦИСТИЧКО ДВИЖЕЊЕ ПРЕДИЗВИКА ДОСЕГА НЕВИДЕН ПОТРЕС НА ШВЕДСКАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

ШВЕДСКИ ДЕМОКРАТИ – БИВШО НЕОНАЦИСТИЧКО ДВИЖЕЊЕ ПРЕДИЗВИКА ДОСЕГА НЕВИДЕН ПОТРЕС НА ШВЕДСКАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Секој петти Швеѓанец гласал за радикалната антиимиграциска партија Шведски демократи (СД) на парламентарните избори во неделата. Таа сега е втората на ...
ПРЕМИЕРКАТА АНДЕРСОН ЈА ПРИЗНА ПОБЕДАТА НА ДЕСНИЦАТА НА ИЗБОРИТЕ ВО ШВЕДСКА И ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ПРЕМИЕРКАТА АНДЕРСОН ЈА ПРИЗНА ПОБЕДАТА НА ДЕСНИЦАТА НА ИЗБОРИТЕ ВО ШВЕДСКА И ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Шведската премиерка Магдалена Андерсон изјави дека ќе поднесе оставка откако нејзината левичарска коалиција тесно изгуби на изборите во неделата. По 9 ...
1 2 3 9 10 / 84 НАПИСИ