Таг: Шведска

1 2 3 4 5 20 / 44 НАПИСИ
ШВЕДСКАТА ПРИНЦЕЗА СОФИЈА ЌЕ РАБОТИ КАКО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ДОДЕКА ТРАЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

ШВЕДСКАТА ПРИНЦЕЗА СОФИЈА ЌЕ РАБОТИ КАКО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ДОДЕКА ТРАЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

Шведската принцеза Софија облече униформа на медицинска сестра и им се придружи на здравствените работници во борбата против коронавирусот. Сопруга ...
НАД 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ШВЕДСКА, МЕДИЦИНСКИ ЕКСПЕРТИ БАРААТ ОД ВЛАДАТА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД МЕКИОТ ПРИСТАП

НАД 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ШВЕДСКА, МЕДИЦИНСКИ ЕКСПЕРТИ БАРААТ ОД ВЛАДАТА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД МЕКИОТ ПРИСТАП

Лекари, виролози и епидемиолози во Шведска го осудија мекиот пристап на владата кон коронавирусот, откако бројката починати во земјата надмина 1.000. ...
ШВЕДСКАТА ВЛАДА ПОБАРА ПОГОЛЕМА МОЌ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ КАРАНТИН ЗА КОРОНАВИРУС

ШВЕДСКАТА ВЛАДА ПОБАРА ПОГОЛЕМА МОЌ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ КАРАНТИН ЗА КОРОНАВИРУС

Шведската влада побарала да добие поголема моќ што ќе ѝ овозможи да прогласи карантин во земјата или да воведе построги ограничувања во јавниот живот ...
ШВЕДСКА СЕ ПОТПИРА НА САМООДГОВОРНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНДЕМИЈАТА, НЕ НА ДРАСТИЧНИ МЕРКИ И ЗАБРАНИ

ШВЕДСКА СЕ ПОТПИРА НА САМООДГОВОРНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНДЕМИЈАТА, НЕ НА ДРАСТИЧНИ МЕРКИ И ЗАБРАНИ

Додека цели држави во Европа се ставени во карантин поради пандемијата на коронавирусот, една држава се обидува да го одржи секојдневниот живот блиску ...
ПЕЈАЧКАТА НА „РОКСЕТ“ МАРИ ФРЕДРИКСОН ПОЧИНА ПО ДОЛГА БОРБА СО РАК

ПЕЈАЧКАТА НА „РОКСЕТ“ МАРИ ФРЕДРИКСОН ПОЧИНА ПО ДОЛГА БОРБА СО РАК

Пејачката на поп групата „Роксет“ Мари Фредриксон почина на 61 година по долго боледување. Шведското дуо постигна глобален успех со низа хитови од ...
ШВЕДСКА СЕ ОТКАЖА ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА СИЛУВАЊЕ ПРОТИВ АСАНЖ

ШВЕДСКА СЕ ОТКАЖА ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА СИЛУВАЊЕ ПРОТИВ АСАНЖ

Шведските обвинители се откажаа од истрагата за наводно силување против коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Тој седум години ја избегнуваше екс ...
ЈА ПРЕДУПРЕДИВМЕ „ДИАВЕРУМ“ ДЕКА ИМА ИСТРАГА ЗА „ДИАМЕД“, ЗАМРЗНАТИТЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ВЕРОЈАТНО ПРИЧИНАТА, КАЖА ЗАЕВ

ЈА ПРЕДУПРЕДИВМЕ „ДИАВЕРУМ“ ДЕКА ИМА ИСТРАГА ЗА „ДИАМЕД“, ЗАМРЗНАТИТЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ВЕРОЈАТНО ПРИЧИНАТА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев рече дека шведската компанија „Диаверум“, која ги купи центрите за дијализа од компанијата „Диамед“, во присуство на шведскиот ам ...
СЕ НАТАЖИВМЕ КОГА ВИДОВМЕ ЕДНИ ДЕЦА ЈАДАТ ЧИПС, А ДРУГИ НИШТО, ВЕЛИ ШВЕДСКАТА ДВОЈКА ШТО ДОНИРА ВО БИТОЛА

СЕ НАТАЖИВМЕ КОГА ВИДОВМЕ ЕДНИ ДЕЦА ЈАДАТ ЧИПС, А ДРУГИ НИШТО, ВЕЛИ ШВЕДСКАТА ДВОЈКА ШТО ДОНИРА ВО БИТОЛА

Ги водела мислата на јужноафриканскиот претседател Нелсон Мандела дека моќта е во учењето кое може да го промени животот, дека најсиромашен може да ст ...
ШВЕДСКИОТ КРАЛСКИ ИНСТИТУТ ИЗРАБОТИ ПРОЕКТ ЗА ЕКО ГРЕЕЊЕ И ЛАДЕЊЕ НА БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ШВЕДСКИОТ КРАЛСКИ ИНСТИТУТ ИЗРАБОТИ ПРОЕКТ ЗА ЕКО ГРЕЕЊЕ И ЛАДЕЊЕ НА БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Клиничката болница од Битола која досега се грее на мазут, во иднина ќе треба да добие еколошки систем за греење, ладење и вентилација преку хибриден ...
ШВЕДСКА ГИ ЗАБРАНИ И ЕЛЕКТРОНСКИТЕ ЦИГАРИ НА ОТВОРЕНО И ДО 2025 ЌЕ СТАНЕ ЗЕМЈА БЕЗ ЧАД ОД ЦИГАРИ

ШВЕДСКА ГИ ЗАБРАНИ И ЕЛЕКТРОНСКИТЕ ЦИГАРИ НА ОТВОРЕНО И ДО 2025 ЌЕ СТАНЕ ЗЕМЈА БЕЗ ЧАД ОД ЦИГАРИ

Шведска е на чекор поблиску да стане земја без чад од цигари, откако изминатиот месец беа донесени нови закони кои се однесуваат на пушење на јавни ме ...
1 2 3 4 5 20 / 44 НАПИСИ