Таг: Силвана Бонева

1 2 10 / 16 НАПИСИ
БОНЕВА ЌЕ ДОКАЖУВА ДЕКА НЕ Е РЕКОРДЕР ПО ПАТНИ ТРОШОЦИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЛАЖНИТЕ ПАТУВАЊА

БОНЕВА ЌЕ ДОКАЖУВА ДЕКА НЕ Е РЕКОРДЕР ПО ПАТНИ ТРОШОЦИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЛАЖНИТЕ ПАТУВАЊА

Поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева најави дека пред судот и пред јавноста ќе докаже дека не е рекордер во земање патни трошоци, откак ...
БОНЕВА ОБВИНЕТА ЗА НАПЛАТЕНИ ТРОШОЦИ ЗА 904 ЛАЖНИ ПАТУВАЊА ОД СТРУМИЦА ДО СКОПЈЕ И НАЗАД

БОНЕВА ОБВИНЕТА ЗА НАПЛАТЕНИ ТРОШОЦИ ЗА 904 ЛАЖНИ ПАТУВАЊА ОД СТРУМИЦА ДО СКОПЈЕ И НАЗАД

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева за манипулации со патните трош ...
И РЕКОРДЕРОТ ПО ПАТНИ ТРОШОЦИ СИЛВАНА БОНЕВА И КОЛЕГАТА СРЦЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ДИК

И РЕКОРДЕРОТ ПО ПАТНИ ТРОШОЦИ СИЛВАНА БОНЕВА И КОЛЕГАТА СРЦЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ДИК

Силвана Бонева и Сашо Срцев, членови на Државната изборна комисија (ДИК) од ВМРО-ДПМНЕ последни поднесоа оставки, по аферата со нетранспарентното деле ...
ОД УТРЕ ДО 9 СЕПТЕМВРИ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, НЕ СЕ ВНЕСЕНИ 11.346 ГЛАСАЧИ

ОД УТРЕ ДО 9 СЕПТЕМВРИ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, НЕ СЕ ВНЕСЕНИ 11.346 ГЛАСАЧИ

Избирачкиот список од утре ќе биде ставен на јавен увид и во него има запишано 1.816.127 гласачи, а не се внесени 11.346 граѓани, беше соопштено на де ...

СТУДЕНА ВОЈНА

1 Премногу ни беше досадно изминативе две и пол години, па сега добивме малку возбуда во нашите досадни животи. Еве, за почеток, ВМРО-ДПМНЕ од контрап ...

НЕМА АЈВАР

1 Можам да си ги замислам Никола Груевски и неговото патриотско друштво како седат некаде и си играат мајтап со Катица Јанева. Си викаат - видете ја о ...
СИЛВАНА БОНЕВА НАПЛАТИЛА 12.000 ЕВРА ПАТНИ ТРОШОЦИ ОД ДИК

СИЛВАНА БОНЕВА НАПЛАТИЛА 12.000 ЕВРА ПАТНИ ТРОШОЦИ ОД ДИК

Силвана Бонева од Државната изборна комисија за шест месеци земала 12.000 евра за патни трошоци, објави агенцијата Мета повикувајќи се на телевизија „ ...
ЦЕЛА ДИК НА ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, СЕ СКАРАА КОЈ ДА ОДИ ВО АМЕРИКА

ЦЕЛА ДИК НА ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, СЕ СКАРАА КОЈ ДА ОДИ ВО АМЕРИКА

Сите членови на Државната изборна комисија, освен Сашо Срцев од ВМРО-ДПМНЕ кој имал приватни обврски, биле на тридневен престој во Хрватска да ги след ...
ОД ДЕНЕСКА ПАК ДЕФИЛЕ ЗА РАСПИТ ВО СЈО

ОД ДЕНЕСКА ПАК ДЕФИЛЕ ЗА РАСПИТ ВО СЈО

Денеска се очекува да продолжи дефилето на политичари и други личности повикани на распит во Специјалното јавно обвинителство, што почна пред десетина ...

АД-ХОК ЕЛЕМЕНТ

1 Четири неспоиви елементи го бараат петтиот елемент за да ја спасат демократијата во Македонија. Не е сценарио за научна фантастика. Тоа е некакво мн ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ