Таг: синдикат

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

Автобусите на ЈСП „Скопје“ утрово возат со редовна динамика. Градот не остана без јавен автобуски превоз како што најавија возачите, бидејќи утрово би ...
ВО МИРУВАЊЕ Е ШТРАЈКОТ ВО ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ЌЕ ЗЕМАААТ ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ ЗА 15 ОТСТО ДО 31 МАЈ

ВО МИРУВАЊЕ Е ШТРАЈКОТ ВО ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ЌЕ ЗЕМАААТ ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ ЗА 15 ОТСТО ДО 31 МАЈ

Тридневниот шрајк на Синдикатот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) е ставен во мирување, кажаа денеска претседателот на Синдикатот Бранко Аџиг ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

Миѓен Селмани, поранешниот директор и член на Управниот одбор на Македонска навигација (М-НАВ), и покрај гаранцијата на министерот Благој Бочварски да ...
АКО ВЛАДАТА НЕ ГО РАЗРЕШИ РАКОВОДСТВОТО НА М-НАВ, ОД 10 ЈАНУАРИ СЕ ЗАТВОРА НЕБОТО НАД МАКЕДОНИЈА ЗАРАДИ БЕЗБЕДНОСТ НА ЛЕТОВИТЕ

АКО ВЛАДАТА НЕ ГО РАЗРЕШИ РАКОВОДСТВОТО НА М-НАВ, ОД 10 ЈАНУАРИ СЕ ЗАТВОРА НЕБОТО НАД МАКЕДОНИЈА ЗАРАДИ БЕЗБЕДНОСТ НА ЛЕТОВИТЕ

Владата утре (9 јануари) на седница треба да го разреши раководството на М-НАВ, откако тројцата директори и Управниот одбор не дадоа оставки по насилн ...
„ТЕСЛА“ ОДБИ КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР СО СИНДИКАТОТ ЗА ФАБРИКАТА ВО ГЕРМАНИЈА

„ТЕСЛА“ ОДБИ КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР СО СИНДИКАТОТ ЗА ФАБРИКАТА ВО ГЕРМАНИЈА

Американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“ категорично го отфрли барањето за колективни работни договори со синдикатите во својата фа ...
ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ГО ЗАТВОРИМЕ НЕБОТО НАД МАКЕДОНИЈА АКО ВЛАДАТА НЕ РЕАГИРА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СИНДИКАТОТ НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ АЛЕСКАНДАР ТАСЕВСКИ

ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ГО ЗАТВОРИМЕ НЕБОТО НАД МАКЕДОНИЈА АКО ВЛАДАТА НЕ РЕАГИРА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СИНДИКАТОТ НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ АЛЕСКАНДАР ТАСЕВСКИ

Синдикатот на контролори на летање Александар Тасевски денеска најави дека од 10 јануари ќе го затворат небото над Македонија ако Владата не реагира п ...
ОСТАВКИ НА ШЕФОВИТЕ НА ИНЖЕНЕРИТЕ ВО КОНТРОЛАТА НА ЛЕТАЊЕ, ОТИ МЕНАЏМЕНТОТ ВРАБОТИЛ КАНДИДАТИ КОИ ИЗБЕГАЛЕ ОД ТЕСТОТ ЗА ПРЕДЗНАЕЊЕ

ОСТАВКИ НА ШЕФОВИТЕ НА ИНЖЕНЕРИТЕ ВО КОНТРОЛАТА НА ЛЕТАЊЕ, ОТИ МЕНАЏМЕНТОТ ВРАБОТИЛ КАНДИДАТИ КОИ ИЗБЕГАЛЕ ОД ТЕСТОТ ЗА ПРЕДЗНАЕЊЕ

Пропаднала селекцијата на кандидатите за инженерскиот дел во Контролата на летање во М-НАВ, зашто кандидатите кои поминале на контроверзните огласи за ...
СИНДИКАТОТ НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ ГО ОТКАЖА ШТРАЈКОТ ЗА НОВА ГОДИНА ЗА ДА НЕ КРАХИРА СИСТЕМОТ ВО М-НАВ

СИНДИКАТОТ НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ ГО ОТКАЖА ШТРАЈКОТ ЗА НОВА ГОДИНА ЗА ДА НЕ КРАХИРА СИСТЕМОТ ВО М-НАВ

Со замолница и со ветена соработка од министерот за транспорт и врски Благој Бочварски за да се средат проблемите во М-НАВ, контролорите на летање го ...
УБЕДЕН СУМ ДЕКА КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТОВИ ЌЕ ОТСТАПАТ ОД НАЈАВАТА ЗА ШТРАЈК ЗА НОВА ГОДИНА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ

УБЕДЕН СУМ ДЕКА КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТОВИ ЌЕ ОТСТАПАТ ОД НАЈАВАТА ЗА ШТРАЈК ЗА НОВА ГОДИНА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски рече дека по вчерашната средба со Синдикатот на контролорите за летови е убеден оти тие ќе отстапат о ...
ДОЦНИ ПЛАТАТА ВО ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ТЕТОВО, ОПШТИНАТА ВЕЛИ ИМА ТЕХНИЧКА ГРЕШКА

ДОЦНИ ПЛАТАТА ВО ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ТЕТОВО, ОПШТИНАТА ВЕЛИ ИМА ТЕХНИЧКА ГРЕШКА

Платите на наставниот кадар во основните училишта во Општина Тетово досега се исплаќал најдоцна до 15. во месецот, но овој декември платите доцнат веќ ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ