Таг: синдикат

1 2 330 / 30 НАПИСИ
АНЃУШЕВ ВЕТИЛ ИТНА ИСПЛАТА НА ЕДНА ПЛАТА ЗА ПРИЛЕПСКИОТ ЗАГУБАР „ЕУРОКОМПОЗИТ“

АНЃУШЕВ ВЕТИЛ ИТНА ИСПЛАТА НА ЕДНА ПЛАТА ЗА ПРИЛЕПСКИОТ ЗАГУБАР „ЕУРОКОМПОЗИТ“

Итна исплата на една плата и придонеси за здравство, а во рок 45 дена исплата на уште една плата, скенирање на состојбите и наоѓање трајно решение за ...
СИНДИКАТОТ НА МОБ НЕ ГО НЕГИРА, НО НЕ ДАЛ ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ДУРЛОВСКИ СО БАЛЕТАНОТ

СИНДИКАТОТ НА МОБ НЕ ГО НЕГИРА, НО НЕ ДАЛ ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ДУРЛОВСКИ СО БАЛЕТАНОТ

Синдикатот на Македонската опера и балет (МОБ) се јави со реакција за текстот во САКАМДАКАЖАМ.МК за инцидентот во кој управителот на МОБ, оперскиот пе ...
ЈУГОХРОМЦИ ПОВТОРНО ГО БЛОКИРАА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО

ЈУГОХРОМЦИ ПОВТОРНО ГО БЛОКИРАА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО

По најновото Решение на Државниот инспекторат за животна средина за продолжување на забраната за работа на комбинатот Југохром за дополнителни 90 дена ...
ЈУГОХРОМ ЗАТВОРЕН УШТЕ ТРИ МЕСЕЦИ, ВРАБОТЕНИТЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ГО БЛОКИРААТ АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО

ЈУГОХРОМ ЗАТВОРЕН УШТЕ ТРИ МЕСЕЦИ, ВРАБОТЕНИТЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ГО БЛОКИРААТ АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО

Вработените во „Југохром“ денеска од 11 до 13 часот ќе го блокираат автопатот Тетово-Скопје кај наплатната рампа во Желино во двата правца, поради, ка ...
МИТРЕВСКИ НАСИЛНО ВЛЕЗЕ ВО СИНДИКАТОТ, ПОВРЕДЕН В.Д. ЛИДЕРОТ ДИМОВСКИ

МИТРЕВСКИ НАСИЛНО ВЛЕЗЕ ВО СИНДИКАТОТ, ПОВРЕДЕН В.Д. ЛИДЕРОТ ДИМОВСКИ

Приврзаниците на разрешениот претседател на Синдикатот Живко Митревски со сила ги избркаа преставниците на 4-тирите гранковни синдикати кои ја имаа за ...
ВОЈСКАТА ЌЕ ШТРАЈКУВА ОТИ ПОЛИЦИЈАТА РЕДОВНО ЗЕМА ПЛАТА, А ТАА НЕ

ВОЈСКАТА ЌЕ ШТРАЈКУВА ОТИ ПОЛИЦИЈАТА РЕДОВНО ЗЕМА ПЛАТА, А ТАА НЕ

Војниците на АРМ, кои со месеци се распоредени на јужната граница да ја штитат Македонија од напливот на бегалци и од илегални преминувања од Грција, ...
СПОРЕД СЛОБОДА НА МЕДИУМИТЕ МАКЕДОНИЈА Е НА 118. МЕСТО ОД 180 ЗЕМЈИ

СПОРЕД СЛОБОДА НА МЕДИУМИТЕ МАКЕДОНИЈА Е НА 118. МЕСТО ОД 180 ЗЕМЈИ

Македонија е на 118. место според индексот на слобода на медиумите, на листата за 2016 на угледната организација Репортери без граници, што излезе ден ...
ПОЛИЦИСКИОТ СИНДИКАТ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ НАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА

ПОЛИЦИСКИОТ СИНДИКАТ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ НАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА

Полицискиот независен синдикат поднесе кривична пријава против началникот на струмичката полиција Ѓорги Божинов поради опструкции во работењето на син ...
СИНДИКАТОТ НА ДИПЛОМАТИТЕ БАРА ПРАВИЧНО УНАПРЕДУВАЊЕ НА ПРОФЕСИОНАЛЦИТE

СИНДИКАТОТ НА ДИПЛОМАТИТЕ БАРА ПРАВИЧНО УНАПРЕДУВАЊЕ НА ПРОФЕСИОНАЛЦИТE

Синдикатот на македонската дипломатска служба смета дека во Министерството за надворешни работи продолжува политиката на нетранспарентни и неотчетни к ...
ВОЈНИЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ

ВОЈНИЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ

Припадници на Армијата на Република Македонија(АРМ) и на Министерството за одбрана денеска излегоа на протест пред Владата, на кој побараа изедначувањ ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ