Таг: Синохидро

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПРОБАВМЕ ДА НАБАВИМЕ ВАКЦИНИ ОД КИНА И ПРЕКУ „СИНОХИДРО“, КОЈА ГРАДИ АВТОПАТИ КАЈ НАС, КАЖА ЗАЕВ

ПРОБАВМЕ ДА НАБАВИМЕ ВАКЦИНИ ОД КИНА И ПРЕКУ „СИНОХИДРО“, КОЈА ГРАДИ АВТОПАТИ КАЈ НАС, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев потврди дека Владата се обидувала да набави вакцини против ковид-19 и преку приватни фирми, но смета дека нема незаконски дејстви ...
КИНЕЗИТЕ КОИ ДОЈДОА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД СЕ ТЕСТИРАНИ И НЕГАТИВНИ ЗА КОРОНАВИРУС

КИНЕЗИТЕ КОИ ДОЈДОА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД СЕ ТЕСТИРАНИ И НЕГАТИВНИ ЗА КОРОНАВИРУС

Двајцата Кинези кои вчера дошле во Македонија на работен ангажман преку кинеската компанија „Синохидро“ се тестирани за коронавирус и се негативни, но ...
ГРУЕВСКИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ТРЕБА ДА СЕ ОСЛОБОДИ СО ФОРМАЛНА ПРЕСУДА, А НЕ САМО СО РЕШЕНИЕ ОД СУДИЈАТА, ОДЛУЧИ АПЕЛАЦИЈА

ГРУЕВСКИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ТРЕБА ДА СЕ ОСЛОБОДИ СО ФОРМАЛНА ПРЕСУДА, А НЕ САМО СО РЕШЕНИЕ ОД СУДИЈАТА, ОДЛУЧИ АПЕЛАЦИЈА

Судијата од Основниот суд Скопје 1 Горан Бошевски ќе мора со пресуда да го ослободи избеганиот експремиер Никола Груевски, а не само со усно кажување ...
КАМИОН ГО УДРИЛ НАТПАТНИКОТ НА АВТОПАТОТ ВО ИЗГРАДБА КИЧЕВО-ОХРИД, ДИРЕКТОРОТ КИТАНОВ ВЕЛИ НЕМА ОПАСНОСТ ДА СЕ УРНЕ

КАМИОН ГО УДРИЛ НАТПАТНИКОТ НА АВТОПАТОТ ВО ИЗГРАДБА КИЧЕВО-ОХРИД, ДИРЕКТОРОТ КИТАНОВ ВЕЛИ НЕМА ОПАСНОСТ ДА СЕ УРНЕ

При градежните работи за изградба на автопатот Кичево-Охрид оштетен е натпатникот кај селото Песочани во Дебрца. Директорот на Јавното претпријатие за ...
МОЖЕ ЛИ ЗА АВТОПАТОТ ДО ОХРИД ДА СТАВИМЕ ДЕКА ЧИНИ КАКО ДО ШТИП, ГО ПРАШАЛ ЈАНАКИЕСКИ ПЕШЕВСКИ

МОЖЕ ЛИ ЗА АВТОПАТОТ ДО ОХРИД ДА СТАВИМЕ ДЕКА ЧИНИ КАКО ДО ШТИП, ГО ПРАШАЛ ЈАНАКИЕСКИ ПЕШЕВСКИ

Од 115. бомба, на која застана претходното рочиште за злоупотребите и провизиите во изградбата на кинеските патишта во случајот на СЈО „Траекторија“, ...
ГРУЕВСКИ БИЛ МОТИВИРАН ОД „ПЕТ НА ЦЕЛОТО“, А ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ЈА СКРИЛЕ ПОЕВТИНАТА ПОНУДА ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, КАЖА СЈО ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТРАЕКТОРИЈА“

ГРУЕВСКИ БИЛ МОТИВИРАН ОД „ПЕТ НА ЦЕЛОТО“, А ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ЈА СКРИЛЕ ПОЕВТИНАТА ПОНУДА ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, КАЖА СЈО ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТРАЕКТОРИЈА“

Обвинетиот Никола Груевски, мотивиран од „пет на целото“, го искористил своето реално влијание и службената положба како премиер и побарал од обвинети ...
ПОТПИШАН АНЕКСОТ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РОКОТ ЗА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ШТИП ДО 30 СЕПТЕМВРИ СЛЕДНАТА ГОДИНА

ПОТПИШАН АНЕКСОТ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РОКОТ ЗА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ШТИП ДО 30 СЕПТЕМВРИ СЛЕДНАТА ГОДИНА

Владата и кинеската фирма „Синохидро“ денес потпишаа анекс на договорот за продолжување на рокот за изградба на автопатот Миладиновци-Штип. „Автопа ...
КИНЕСКИОТ АВТОПАТ ПРИСТИГНА ВО СОБРАНИЕ, ПРАТЕНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ОДОБРАТ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДБАТА

КИНЕСКИОТ АВТОПАТ ПРИСТИГНА ВО СОБРАНИЕ, ПРАТЕНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ОДОБРАТ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДБАТА

Пратениците во Собранието треба да изгласаат измени на законите со кои ќе се овозможи продоложување на градбата на автопатскитеделници од Миладиновци ...
ЕУ БАРА ОТЧЕТ ЗА СЕКОИ 500 ЕВРА, А КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА ДОДЕЛЕНИ БЕЗ ТЕНДЕР, АНАЛИЗА НА ИНСТИТУТ НА ЕУ ЗА КОРУПЦИЈА НА БАЛКАНОТ

ЕУ БАРА ОТЧЕТ ЗА СЕКОИ 500 ЕВРА, А КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА ДОДЕЛЕНИ БЕЗ ТЕНДЕР, АНАЛИЗА НА ИНСТИТУТ НА ЕУ ЗА КОРУПЦИЈА НА БАЛКАНОТ

Институтот за безбедносни истражувања на ЕУ ја посочува изградбата на кинеските автопати во Македонија како типичен пример за тоа како кинеските инвес ...
ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски на кинеските изведувачи им потпишал документ, според кој Македонија ќе плаќа за доц ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ