Таг: Сиријци

ПЕТМИНА СИРИЈЦИ ТАЈНО ДРЖЕНИ ПОД КЛУЧ ВО ПРИФАТНИОТ ЦЕНТАР ГАЗИ БАБА, ОТКРИ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ПЕТМИНА СИРИЈЦИ ТАЈНО ДРЖЕНИ ПОД КЛУЧ ВО ПРИФАТНИОТ ЦЕНТАР ГАЗИ БАБА, ОТКРИ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Петмина Сиријци кои полицијата ги нашла на Железничката станица во Скопје со купени билети за Гевгелија, биле приведени, однесени во Прифатниот центар ...
ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Тројца сириски бегалци во Германија го совладале осомничениот бомбаш кого елитните командоси го барале 2 дена откако им избегал, соопшти полицијата. П ...
УАПСЕНИ ТРОЈЦА СИРИЈЦИ ИСПРАТЕНИ ОД ИД ЗА НАПАДИ ВО ГЕРМАНИЈА

УАПСЕНИ ТРОЈЦА СИРИЈЦИ ИСПРАТЕНИ ОД ИД ЗА НАПАДИ ВО ГЕРМАНИЈА

Tројца Сиријци се уапсени во Германија, осомничени дека се испратени од таканаречената Исламска држава (ИД) за да изведуваат напади, велат обвинителит ...
3 / 3 НАПИСИ