Таг: Скопско обвинителство

УАПСЕНИ 18 ЛИЦА, ОД КОИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ, ЗА ШВЕРЦ НА УКРАДЕНИ ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ОД ЕВРОПА

УАПСЕНИ 18 ЛИЦА, ОД КОИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ, ЗА ШВЕРЦ НА УКРАДЕНИ ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ОД ЕВРОПА

Скопското обвинителство отвори истрага за криумчарење луксузни автомобили со 20-мина осомничени, од кои петмина се вработени во МВР. Обвинителството с ...
УПРАВИТЕЛОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ОБВИНЕТ ЗА ФАЛСИФИКУВАНАТА ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

УПРАВИТЕЛОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ОБВИНЕТ ЗА ФАЛСИФИКУВАНАТА ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

Скопското обвинителство поднесе обвинение против управителот на „Беса Транс“ за употреба на фалсификуван извод од лиценца за меѓународен превоз на пат ...
СЕ ЈАВИЛ ВО БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ДА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АМБАСАДОРКАТА ЌЕ БИДЕ УБИЕНА

СЕ ЈАВИЛ ВО БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ДА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АМБАСАДОРКАТА ЌЕ БИДЕ УБИЕНА

55-годишен жител на Мешеишта од Општина Дебрца е осомничен за загрозување на сигурноста на британската амбасадорка во Скопје, соопшти Основното јавно ...
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ДИВОГРАДБАТА КАЈ „МАВРОВКА“ ОТКАКО ВЛАДАТА ЈА СРУШИ

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ДИВОГРАДБАТА КАЈ „МАВРОВКА“ ОТКАКО ВЛАДАТА ЈА СРУШИ

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Бесправно градење, ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЕМИЛ ЈАКИМОВСКИ ЗА ЗАКАНИТЕ КОН НОВИНАРКАТА ЈОРДАНОВСКА И ЗА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЕМИЛ ЈАКИМОВСКИ ЗА ЗАКАНИТЕ КОН НОВИНАРКАТА ЈОРДАНОВСКА И ЗА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централен регистар, за две кривични дел ...
19 МИЛИОНИ ЕВРА ОД УПЛАТИТЕ ЗА ПЕНЗИИ СЕ КРАДЕЛЕ ВО ВРЕМЕ НА МИНИСТРИТЕ СПИРO РИСТОВСКИ, ДИМЕ СПАСОВ И ДИРЕКТОРИТЕ НА ДУИ

19 МИЛИОНИ ЕВРА ОД УПЛАТИТЕ ЗА ПЕНЗИИ СЕ КРАДЕЛЕ ВО ВРЕМЕ НА МИНИСТРИТЕ СПИРO РИСТОВСКИ, ДИМЕ СПАСОВ И ДИРЕКТОРИТЕ НА ДУИ

Деветнаесет милиони евра ќе треба државата да им врати на над 12.000 осигуреници, чии пари за пензиско осигурување во изминатите 10 години не им биле ...
ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

Двајца членови на последниот состав на Антикорупциската комисија се под истрага за злоупотребите со патните трошоци, кои ги откри САКАМДАКАЖАМ.МК на 2 ...
СУДИИТЕ ПАНЧЕВСКИ, ВАНГЕЛОВСКИ И БАЈЛОЗОВА ВИКНАТИ ВО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА МЕСТЕЊЕ ПРИТВОРСКИ И СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

СУДИИТЕ ПАНЧЕВСКИ, ВАНГЕЛОВСКИ И БАЈЛОЗОВА ВИКНАТИ ВО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА МЕСТЕЊЕ ПРИТВОРСКИ И СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

Скопското јавно обвинителство им испратило покани за распит на поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски, на претседателот ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА ГО ТУЖИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ДОЛГ ОД 30.000 ЕВРА ЗА СУДСКИ ВЕШТАЧЕЊА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА ГО ТУЖИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ДОЛГ ОД 30.000 ЕВРА ЗА СУДСКИ ВЕШТАЧЕЊА

Скопското јавно обвинителство пред околу две недели добило втора опомена пред тужба од Бирото за судски вештачења за неисплатен долг во висина од 30.0 ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО УТВРДУВА ИДЕНТИТЕТОТ НА ЛИЦАТА ОД ЧИИ ПРОФИЛИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ БИЛЕ ОБЈАВЕНИ ЗАКАНИ ЗА ФУНКЦИОНЕРИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО УТВРДУВА ИДЕНТИТЕТОТ НА ЛИЦАТА ОД ЧИИ ПРОФИЛИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ БИЛЕ ОБЈАВЕНИ ЗАКАНИ ЗА ФУНКЦИОНЕРИ

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека ја задолжило полицијата да го утврди идентитетот на лицата од чии профили на социјалните мрежи вчера ...
10 / 10 НАПИСИ