Таг: случај Пуч

1 218 / 18 НАПИСИ
СЈО ГО ПОВЛЕЧЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“

СЈО ГО ПОВЛЕЧЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за предметот познат во јавноста како „Пуч“, во кој обвинет е и лидерот на СДСМ Зоран З ...
„ПУЧ“ СЕ УШТЕ ЗАКОПАН ВО МЕСТО ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЕРТИФИКАТИ НА ДВЕТЕ ПОРОТНИЧКИ

„ПУЧ“ СЕ УШТЕ ЗАКОПАН ВО МЕСТО ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЕРТИФИКАТИ НА ДВЕТЕ ПОРОТНИЧКИ

И по два и пол месеци, двете нови судијки поротнички во случајот „Пуч“ се уште немаат добиено безбедносни сертификати, потврдуваат за „Мета“ од Кривич ...
ПАНЧЕВСКИ САКА ДА ГИ ДОЗНАЕ СВЕДОЦИТЕ НА ЈАНЕВА

ПАНЧЕВСКИ САКА ДА ГИ ДОЗНАЕ СВЕДОЦИТЕ НА ЈАНЕВА

Претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски се обидува да дознае кои се осомничените, кои се сведоците и со какви докази во досегашната предист ...
ОДЛОЖУВАЊАТА НА „ПУЧ“ НЕ БЕА НА НАШЕ БАРАЊЕ, ТУКУ ПОРАДИ ТОА ШТО СУДОТ НЕ ОБЕЗБЕДИ УСЛОВИ, МУ ОДГОВОРИ СЈО НА СУДОТ

ОДЛОЖУВАЊАТА НА „ПУЧ“ НЕ БЕА НА НАШЕ БАРАЊЕ, ТУКУ ПОРАДИ ТОА ШТО СУДОТ НЕ ОБЕЗБЕДИ УСЛОВИ, МУ ОДГОВОРИ СЈО НА СУДОТ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева останува на обвинувањата кои ги изнесе јавно и пред Парламентот кога го бранеше извештајот за шестмесечна ...
СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ ОБВИНЕТИТЕ И СЈО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ ОБВИНЕТИТЕ И СЈО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека судењето за случајот „Пуч“, кое денеска беше одложено по десетти пат, два пати е одложено поради судиите-поротници ...
„ПУЧ“ ПАК ОДЛОЖЕН, ГРУЕВСКИ НЕПОКАНЕТ, СУДИЈКАТА ИЗБЕГА ОД КАТИЦА

„ПУЧ“ ПАК ОДЛОЖЕН, ГРУЕВСКИ НЕПОКАНЕТ, СУДИЈКАТА ИЗБЕГА ОД КАТИЦА

Овојпат поради немање безбедносни сертификати на двајца поротници, судијката Љубинка Башевска по десетти пат го одложи судскиот процес за случајот „Пу ...
СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ” ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА, ЈАНЕВА ГО ЧЕКА СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ

СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ” ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА, ЈАНЕВА ГО ЧЕКА СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски, денеска повторно ќе седнат на обв ...
СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Кривичниот суд утрово го одложи рочиштето за случајот „Пуч“ поради, како што соопштија од судот, отсуство на еден поротник и го презакажа за 1 ноември ...
1 218 / 18 НАПИСИ