Таг: случај „Рекет“

1 11 12 13125 / 125 НАПИСИ
ОД КАМЧЕВ НЕ СМЕ ДОБИЛЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАШТИТА, ВЕЛАТ БУГАРСКИТЕ ВЛАСТИ

ОД КАМЧЕВ НЕ СМЕ ДОБИЛЕ БАРАЊЕ ЗА ЗАШТИТА, ВЕЛАТ БУГАРСКИТЕ ВЛАСТИ

Бугарските власти за „Дојче Веле“ велат дека немаат добиено никакво барање за заштита од бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок-жртва во случајот „Реке ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ОДБИ ДА ЗБОРУВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ВО ИНТЕРЕС НА ИСТРАГАТА

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ОДБИ ДА ЗБОРУВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ВО ИНТЕРЕС НА ИСТРАГАТА

Градоначалничката на Битола Наташа Петровска денес на новинарско прашања дали истражните органи зеле изјава од неа за случајот „Рекет“ не сакаше да зб ...
ДЕСЕТТЕ ГОТОВИ ИСТРАГИ НА СЈО ЌЕ ГО ДАДАТ ОДГОВОРОТ ЗОШТО НЕКОЈ ТОЛКУ ЖЕСТОКО СЕ СПРОТИВСТАВИ НА МОЈОТ РЕИЗБОР, КАЖА ЈАНЕВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

ДЕСЕТТЕ ГОТОВИ ИСТРАГИ НА СЈО ЌЕ ГО ДАДАТ ОДГОВОРОТ ЗОШТО НЕКОЈ ТОЛКУ ЖЕСТОКО СЕ СПРОТИВСТАВИ НА МОЈОТ РЕИЗБОР, КАЖА ЈАНЕВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Во наследство по мојата оставка како специјален обвинител оставам десетина готови, завршени истраги, кои може брзо да бидат процесирани во обвиненија. ...
ЈАНЕВА ДОЈДЕ НА РАБОТА ВО СЈО

ЈАНЕВА ДОЈДЕ НА РАБОТА ВО СЈО

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска дојде во просториите на Специјалното јавно обвинителство. Од СЈО пред малку соопштија дека таа ќе даде ...
НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ГЛЕДАМ ПОЗИТИВНО, НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА, ВЕЛИ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ГЛЕДАМ ПОЗИТИВНО, НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА, ВЕЛИ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денес во Новаци рече дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво ...
1 11 12 13125 / 125 НАПИСИ