Таг: случај Трезор

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност и Владимир Атанасовски, шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, денеска се очекува да ...
СТАЈКОВИЌ, ОСОМНИЧЕН ОД СЈО ЗА  СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ ПОД ИСТРАГА ВО МВР И ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

СТАЈКОВИЌ, ОСОМНИЧЕН ОД СЈО ЗА СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ ПОД ИСТРАГА ВО МВР И ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Меѓу новите 15 суспендирани припадници на МВР за нападот на Собранието на 27 април е и Небојша Стајковиќ, осомничен од Специјалното јавно обвинителств ...
СУДОТ НЕ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ ЗА „ТРЕЗОР“

СУДОТ НЕ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ ЗА „ТРЕЗОР“

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 денеска го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на поранешн ...
СУДОТ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ МУ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

СУДОТ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ МУ ГО ОДЗЕМЕ ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Основниот суд Скопје 1 потврди дека три лица осомничени за случајот на СЈО „Трезор“ денеска се појавија на распит пред судија на претходна постапка и ...
САШО МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ

САШО МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ

Поранешениот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков, пред малку дојде на распит во Основниот суд Скопје 1. Мијалко ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ ОТИ НЕ СЕ СОМНЕВА ВО НЕПРИСТРАСНОСТА НА „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА”

АПЕЛАЦИЈА ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ ОТИ НЕ СЕ СОМНЕВА ВО НЕПРИСТРАСНОСТА НА „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА”

Апелацискиот суд ја одбил жалбата на СЈО на одлуката на Основниот суд Скопје 1 да не го прифати барањето на Специјалното јавно обвинителство за иззема ...
СУДОТ ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА „ФИНЗИ“, ПОТВРДИ СЈО

СУДОТ ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА „ФИНЗИ“, ПОТВРДИ СЈО

Основниот суд Скопје 1 ја блокираше сметката на правното лице ДТУ „Финзи“ ДООЕЛ, постапувајќи по барањето на Специјалното јавно обвинителство во врска ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈА ЗА „ТРЕЗОР“

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈА ЗА „ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за изземање на еден од судиите на претходна постапка за предметот „Трезор“ ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерка притвор за едно осомничено лице во врска со истрагата ...
СУДOT ДЕНЕС ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ЗА ПРИТВОРОТ И ОДЗЕМАЊЕТО ПАСОШИ ШТО ГИ ПОБАРА СЈО ЗА „ТРЕЗОР“

СУДOT ДЕНЕС ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ЗА ПРИТВОРОТ И ОДЗЕМАЊЕТО ПАСОШИ ШТО ГИ ПОБАРА СЈО ЗА „ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1 денес треба да одговори на барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерка притвор за едно осомничено лице и о ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ