Таг: Слупчане

ТАТКОТО И 8-ГОДИШНИОТ СИН БИЛЕ СВИРЕПО УБИЕНИ СО КУРШУМИ ОДБЛИЗУ ВО СЛУПЧАНЕ

ТАТКОТО И 8-ГОДИШНИОТ СИН БИЛЕ СВИРЕПО УБИЕНИ СО КУРШУМИ ОДБЛИЗУ ВО СЛУПЧАНЕ

Таткото и 8-годишниот син биле убиени со повеќе куршуми при синоќешниот напад во месноста Слупчански бунар, над селото Слупчане, покажала истрагата. Т ...
ТАТКО И 8-ГОДИШЕН СИН ПРОНАЈДЕНИ ЗАСТРЕЛАНИ ВО СЕЛОТО СЛУПЧАНЕ

ТАТКО И 8-ГОДИШЕН СИН ПРОНАЈДЕНИ ЗАСТРЕЛАНИ ВО СЕЛОТО СЛУПЧАНЕ

Безживотни тела на татко и син од селото Опае полицијата синоќа пронашла во автомобил во липковското село Слупчане. „Синоќа во 22.40 часот, полицис ...
ДВАЈЦА ИНСПЕКТОРИ ПОВРЕДЕНИ ПРИ ПРИВЕДУВАЊЕТО ДВЕ МОМЧИЊА ОД СЛУПЧАНЕ КОИ ГО СИМНАЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО КУМАНОВО

ДВАЈЦА ИНСПЕКТОРИ ПОВРЕДЕНИ ПРИ ПРИВЕДУВАЊЕТО ДВЕ МОМЧИЊА ОД СЛУПЧАНЕ КОИ ГО СИМНАЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО КУМАНОВО

Две момчиња од село Слупчане, Општина Липково, се приведени во полициската станица на СВР Куманово затоа што го симнале македонското и кренале албанск ...
КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

Американскиот Стејт департмент забележа сеприсутна корупција, ограничување на слободата на медиумите, мешање во судската власт, попречување на работат ...
4 / 4 НАПИСИ