Таг: служба за општи и заеднички работи

РЕДОВНО ЈА ЧИСТИМЕ ВЛАДАТА, А ДОЦНИМЕ СО ПЛАТА САМО 20 ДЕНА ОТИ НЕ НИ Е ПЛАТЕНА ФАКТУРАТА ЗА МАЈ, ВЕЛАТ ОД „СЕКЈУРИКОМ“

РЕДОВНО ЈА ЧИСТИМЕ ВЛАДАТА, А ДОЦНИМЕ СО ПЛАТА САМО 20 ДЕНА ОТИ НЕ НИ Е ПЛАТЕНА ФАКТУРАТА ЗА МАЈ, ВЕЛАТ ОД „СЕКЈУРИКОМ“

Не е точно дека не ги чистиме министерствата и владините институции, нашите вработени редовно си ги извршуваат работните задачи, велат од фирмата „Сек ...
СЕ УСМРДЕА ВЛАДАТА И МИНИСТЕРСТВАТА ОТИ „СЕКЈУРИКОМ“ НЕ ИМ ДАВА ПЛАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ

СЕ УСМРДЕА ВЛАДАТА И МИНИСТЕРСТВАТА ОТИ „СЕКЈУРИКОМ“ НЕ ИМ ДАВА ПЛАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ

Три месеци фирмата „Секјуриком“ не ги чисти министерствата и владините институции. „Секјуриком“ на тендер кој го распиша Службата за општи и заеднички ...
УАПСЕН ВАСЕ ДОНЕВСКИ, ДИРЕКТОР НА ЗАЕДНИЧКИ РАБОТИ ВО ВЛАДАТА НА ГРУЕВСКИ, ЗА ПРОНЕВЕРА НА 11 МИЛИОНИ ЕВРА

УАПСЕН ВАСЕ ДОНЕВСКИ, ДИРЕКТОР НА ЗАЕДНИЧКИ РАБОТИ ВО ВЛАДАТА НА ГРУЕВСКИ, ЗА ПРОНЕВЕРА НА 11 МИЛИОНИ ЕВРА

Поранешниот директор на владината Служба за општи и заеднички работи Васе Доневски е уапсен попладнево од МВР, по барање на Финансиската полиција. Дон ...
280.000 ЕВРА ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ПЛОШТАДОТ ПРЕД БАРОКНАТА ЗГРАДА НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА ДРАМСКИ УМЕТНОСТИ

280.000 ЕВРА ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ПЛОШТАДОТ ПРЕД БАРОКНАТА ЗГРАДА НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА ДРАМСКИ УМЕТНОСТИ

За 280.000 евра партерно ќе се уредува просторот околу новата зграда каде што ќе биде сместен Факултетот за драмски уметности и дел од државни институ ...
ОБВИНИТЕЛСТВО ДА ГО ИСТРАЖИ КРИМИНАЛОТ ОД 42 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ, БАРА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИОТ АРХИВ

ОБВИНИТЕЛСТВО ДА ГО ИСТРАЖИ КРИМИНАЛОТ ОД 42 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ, БАРА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИОТ АРХИВ

Основното јавно обвинителство по допрен глас треба да ги истражи криминалите во изградбата на зградата на Археолошкиот музеј за која беа потрошени 42, ...
МЕРЦЕДЕСОТ КУПЕН ЗА ГРУЕВСКИ ЌЕ СЕ ПРОДАВА НА ЈАВНО НАДДАВАЊЕ ПО НОВА ГОДИНА

МЕРЦЕДЕСОТ КУПЕН ЗА ГРУЕВСКИ ЌЕ СЕ ПРОДАВА НА ЈАВНО НАДДАВАЊЕ ПО НОВА ГОДИНА

На јавна лицитација со наддавање ќе се продава мерцедесот од 600.000 што МВР го купи за поранешниот премиер Никола Груевски. Службата за општи и за ...
ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

Во Владата на Република Македонија постои тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев, која е мистерија за актуелната власт и пет ме ...
НЕ Е ВАЖНО КОЈ ГИ НАПРАВИ ДОЛГОВИТЕ НА КЛИНИКИТЕ, ВАЖНО Е ДА СЕ ПЛАТАТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СЛУЖБАТА ЗА ОПШТИ И ЗАЕДНИЧКИ РАБОТИ

НЕ Е ВАЖНО КОЈ ГИ НАПРАВИ ДОЛГОВИТЕ НА КЛИНИКИТЕ, ВАЖНО Е ДА СЕ ПЛАТАТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СЛУЖБАТА ЗА ОПШТИ И ЗАЕДНИЧКИ РАБОТИ

Да не се враќаме кон минатото и да бараме виновник за долговите на клиниките, туку да се најде начин тие да се исплатат, рече директорката на Службата ...
8 / 8 НАПИСИ