Таг: смртен случај

1 2 10 / 15 НАПИСИ
41-ГОДИШНА ЖЕНА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ОТКАКО ДВА ДЕНА БАРАЛА КИСЛОРОД ОД СЕСТРИТЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА, ЌЕ ИСТРАЖУВААТ ЗДРАВСТВЕНИ ИНСПЕКТОРИ

41-ГОДИШНА ЖЕНА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ОТКАКО ДВА ДЕНА БАРАЛА КИСЛОРОД ОД СЕСТРИТЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА, ЌЕ ИСТРАЖУВААТ ЗДРАВСТВЕНИ ИНСПЕКТОРИ

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЦЗИ) во моментов спроведува вонреден инспекциски надзор во Клиничката болница во Штип, за случајот со 4 ...
ВО ШВАЈЦАРИЈА ПОЧИНА ДЕСЕТМЕСЕЧНО ДЕТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ОД МОЖНИ КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС

ВО ШВАЈЦАРИЈА ПОЧИНА ДЕСЕТМЕСЕЧНО ДЕТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ОД МОЖНИ КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС

Во Швајцарија почина десетмесечно дете од Македонија од можни компликации од инфекција од коронавирус. Тоа е прв смртен случај на дете позитивно на ко ...
7-ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ПОЧИНАЛО НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ИМА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА НА КОРОНАВИРУС И НЕМАЛО ПНЕВМОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

7-ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ПОЧИНАЛО НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ИМА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА НА КОРОНАВИРУС И НЕМАЛО ПНЕВМОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Седумгодишно момче кое минатата недела починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, соопшти доцна попладнево Министерството за здравств ...
УШТЕ ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 44-ГОДИШНИК ПРОНАЈДЕН МРТОВ ДОМА ВО КАВАДАРЦИ, 18 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

УШТЕ ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 44-ГОДИШНИК ПРОНАЈДЕН МРТОВ ДОМА ВО КАВАДАРЦИ, 18 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје почина едно лице од Куманово на возраст од 73 години. Во својот стан во Кавадарци е пронајден ...
45-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

45-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Четириесет и петгодишен скопјанец почина доцна попладнево од коронавирус, соопшти Владата. Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција ...
ПЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 29 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ПЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 29 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Четворица пациенти починаа на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје, соопшти Министерството за здравство. Станува збор за: пациент од ...
ПОЧИНАА ТРИ ЛИЦА ОД КОЧАНИ И ТЕТОВО, УШТЕ 15 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПОЧИНАА ТРИ ЛИЦА ОД КОЧАНИ И ТЕТОВО, УШТЕ 15 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Три лица починаа од коронавирус на Клиниката за инфективни болести, кажа министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за пациент на 40 години о ...
53 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, УШТЕ ПЕТ ПОЧИНАТИ

53 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, УШТЕ ПЕТ ПОЧИНАТИ

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени од коронавирус, соопшти Министерството за здравство. ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 46 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, МЕЃУ НИВ И МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД КУМАНОВО, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 46 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, МЕЃУ НИВ И МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД КУМАНОВО, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Двајца пациенти од Куманово и од Тетово починаа на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, велат од Министерството за здравство. Едниот п ...
ПОЧИНАА ДВАЈЦА МАЖИ ОД КУМАНОВО И ДЕБАР, УШТЕ 44 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

ПОЧИНАА ДВАЈЦА МАЖИ ОД КУМАНОВО И ДЕБАР, УШТЕ 44 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Двајца мажи починаа од коронавирус на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, едниот на возраст од 45 години од Куманово, други ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ