Таг: снимање

1 2 10 / 16 НАПИСИ
УТРЕ ЗА ФИЛМСКО СНИМАЊЕ ЌЕ СЕ ПУКА ВО БЛИЗИНА НА КАФЕАНАTA „БИРТИЈА“ И МВР ВО СКОПЈЕ, ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ПУКА ВО СЦЕНИ ОД ТРИ НОВИ ФИЛМА

УТРЕ ЗА ФИЛМСКО СНИМАЊЕ ЌЕ СЕ ПУКА ВО БЛИЗИНА НА КАФЕАНАTA „БИРТИЈА“ И МВР ВО СКОПЈЕ, ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ПУКА ВО СЦЕНИ ОД ТРИ НОВИ ФИЛМА

За недела дена, Министерството за внатрешни работи (МВР) во три наврати информираше дека заради снимање сцени во три нови филмови ќе се пука со огнено ...
СНИМАЈ МЕ, СНИМАЈ И ПОЗДРАВИ ГИ ТИЈА ШТО ТЕ ПРАЌАВ ДА СЕ ВРАТУ НАЗАД, МУ РЕЧЕ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НА ПРАТЕНИКОТ ОД СДСМ КОСТОВСКИ

СНИМАЈ МЕ, СНИМАЈ И ПОЗДРАВИ ГИ ТИЈА ШТО ТЕ ПРАЌАВ ДА СЕ ВРАТУ НАЗАД, МУ РЕЧЕ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НА ПРАТЕНИКОТ ОД СДСМ КОСТОВСКИ

На денешната конститутивна седница на Советот на Општина Куманово се случи вербален инцидент помеѓу градоначалникот Максим Димитриевски и претседатело ...
ТЕОНА И ЛАБИНА МИТЕВСКИ РЕНОВИРАА ЧИТАЛНА ВО НУБ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ЗА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ФИЛМ

ТЕОНА И ЛАБИНА МИТЕВСКИ РЕНОВИРАА ЧИТАЛНА ВО НУБ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ЗА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ФИЛМ

Режисерката Теона Стругар Митевска деновиве во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје го снима својот нов филм „Нај ...
ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ ПОЧНА ДА ГО СНИМА ДЕБИ ФИЛМОТ „ДЕНОТ НА ЖЕНАТА“, ТРИЛЕР ЗА ТРГОВИЈАТА СО ЛУЃЕ И ПРОСТИТУЦИЈАТА

ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ ПОЧНА ДА ГО СНИМА ДЕБИ ФИЛМОТ „ДЕНОТ НА ЖЕНАТА“, ТРИЛЕР ЗА ТРГОВИЈАТА СО ЛУЃЕ И ПРОСТИТУЦИЈАТА

„Проститутките“ наредени долж улицата зад стадионот „Тоше Проески“ не го претворија овој дел од Скопје во сомнителна зона во ноќните часови, туку тие ...
ТЕТОВСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ СО МОБИЛНИ ВИДЕОКАМЕРИ ЌЕ ГО СНИМААТ СЕКОЈ КОНТАКТ СО УЧЕСНИЦИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ

ТЕТОВСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ СО МОБИЛНИ ВИДЕОКАМЕРИ ЌЕ ГО СНИМААТ СЕКОЈ КОНТАКТ СО УЧЕСНИЦИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ

Секторот за внатрешни работи Тетово започна да употребува мобилни видеокамери поставени на униформата на полицајците. Станува збор за пилот-проект во ...
ИАКО МЕ СНИМАЛ,  ВО ДОБРИ ОДНОСИ СУМ СО ВЕРУШЕВСКИ, МНОГУ ГИ САКАМ НЕГОВИТЕ ДЕЧИЊА, РЕЧЕ ЗАЕВ

ИАКО МЕ СНИМАЛ, ВО ДОБРИ ОДНОСИ СУМ СО ВЕРУШЕВСКИ, МНОГУ ГИ САКАМ НЕГОВИТЕ ДЕЧИЊА, РЕЧЕ ЗАЕВ

Александар Верушевски, синот на советникот за национална безбедност на Владата Зоран Верушевски, е соговорникот на Зоран Заев на четири аудио снимки к ...
ПО 2,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА

ПО 2,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА

По 2,5 години затвор за кривичното дело насилство добија штипјаните С. А. (23) и П. Р. (26), кои пред три месеци претепале 22-годишна девојка, а насил ...
ШТИПЈАНИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА ЈА ПРИЗНАА ВИНАТА И СЕ ИЗВИНИЈА, ПРЕСУДА В ЧЕТВРТОК

ШТИПЈАНИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА ЈА ПРИЗНАА ВИНАТА И СЕ ИЗВИНИЈА, ПРЕСУДА В ЧЕТВРТОК

Двајцата млади штипјани кои претепаа 22-годишна девојка и се снимаа, на денешното судење во Основниот суд во Штип ја признаа винатата и при тоа рекоа ...
ГОЛЕМ ЗАЛАК Е ДА СЕ СНИМА СМЕШЕН ФИЛМ ЗА ВЕРАТА, ВЕЛИ СРПСКИОТ РЕЖИСЕР СРЃАН ДРАГОЈЕВИЌ ПО СНИМАЊЕТО НА СВОЈОТ НОВ ФИЛМ ВО СКОПЈЕ

ГОЛЕМ ЗАЛАК Е ДА СЕ СНИМА СМЕШЕН ФИЛМ ЗА ВЕРАТА, ВЕЛИ СРПСКИОТ РЕЖИСЕР СРЃАН ДРАГОЈЕВИЌ ПО СНИМАЊЕТО НА СВОЈОТ НОВ ФИЛМ ВО СКОПЈЕ

По „Парада“, прославениот српски режисер Срѓан Драгојевиќ повторно снимаше во Македонија. Режисерот кој ја одбележа српската кинематографија во пос ...
МУЗАТА НА АЛМОДОВАР РОСИ ДЕ ПАЛМА ВИКЕНДОВ ЌЕ СНИМА ФИЛМ ВО БИТОЛА

МУЗАТА НА АЛМОДОВАР РОСИ ДЕ ПАЛМА ВИКЕНДОВ ЌЕ СНИМА ФИЛМ ВО БИТОЛА

Битолската Клиничка болница „Д-р Трифун Пановски“ стана болница „Свети Андре“ во филмот „Сирена во Париз“, во режија на Матијас Малзју што од денес по ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ