Таг: соседи

КРАДЦИ ОГРАБУВАЛЕ СТАН ВО БИТОЛА И ТЕШКО ГО ПОВРЕДИЛЕ СОСЕДОТ КОЈ ГИ ЗАТЕКНАЛ

КРАДЦИ ОГРАБУВАЛЕ СТАН ВО БИТОЛА И ТЕШКО ГО ПОВРЕДИЛЕ СОСЕДОТ КОЈ ГИ ЗАТЕКНАЛ

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола и Прилеп за кривично дело разбојничка ...
РАНО НИ Е ДА ГИ ОТВОРИМЕ ГРАНИЦИТЕ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

РАНО НИ Е ДА ГИ ОТВОРИМЕ ГРАНИЦИТЕ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека сѐ уште е рано Македонија да ги отвори границите, иако дел од соседите, односно Србија веќе го стори ...
МИЦКОСКИ БАРА СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСЕ КОНТРАРЕЗОЛУЦИЈА НА БУГАРСКОТО БАРАЊЕ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ОД МАЛЦИНСТВОТО И ЈАЗИКОТ

МИЦКОСКИ БАРА СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСЕ КОНТРАРЕЗОЛУЦИЈА НА БУГАРСКОТО БАРАЊЕ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ОД МАЛЦИНСТВОТО И ЈАЗИКОТ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски предлага сите политички партии во Собранието да донесат резолуција дека Македонија нема да се откаже од макед ...
ПОЛИЦАЕЦОТ И УБИЕНИОТ БИЛЕ СОСЕДИ ВО БИТОЛА И СЕ ПОЗНАВАЛЕ ОД ПОРАНО

ПОЛИЦАЕЦОТ И УБИЕНИОТ БИЛЕ СОСЕДИ ВО БИТОЛА И СЕ ПОЗНАВАЛЕ ОД ПОРАНО

Полицаецот Енвер Т. (23) од Битола и 36-годишниот битолчанец Бекир А., за кој е осомничен дека го убил завчера на патот кон прилепското село Беловодиц ...
4 / 4 НАПИСИ