Таг: спор со Грција

РУСКИ ПАКЕТ

РУСКИ ПАКЕТ

1 Додека ова го пишувам, на два дена до вториот круг на претседателските избори, ми иде да фатам џенем, оти веќе ми збоктиса по сто пати да се убедува ...
ТАКС ФРИ

ТАКС ФРИ

1 Да. Европа е блудница Вавилонска и секогаш си ги гледа личните интереси.  Да. Не сум среќен со условениот, или како и да го викате, датум за отпочну ...
БРЗАМЕ ДА ПОСТИГНЕМЕ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА, НО ПОВАЖНО ОД РОКОТ Е ДА ДОБИЕМЕ КВАЛИТЕТНО И ОДРЖЛИВО РЕШЕНИЕ, СООПШТИ МНР

БРЗАМЕ ДА ПОСТИГНЕМЕ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА, НО ПОВАЖНО ОД РОКОТ Е ДА ДОБИЕМЕ КВАЛИТЕТНО И ОДРЖЛИВО РЕШЕНИЕ, СООПШТИ МНР

Министерството за надворешни работи соопшти дека поважно од рокот за потпишување договор со Грција е тоа што ќе се потпише да биде квалитетно, со трај ...
МОЖНО Е ГОДИНАВА ДА ДОБИЕМЕ ПОКАНА ЗА НАТО, НО НЕ МОЖЕМЕ ВЕДНАШ ДА СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА, РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА

МОЖНО Е ГОДИНАВА ДА ДОБИЕМЕ ПОКАНА ЗА НАТО, НО НЕ МОЖЕМЕ ВЕДНАШ ДА СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА, РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА

Македонија е можно да добие покана за членство во НАТО во јули, но нема да стане членка на Алијансата, бидејќи следи процес на ратификација, рече мини ...
ИНТЕРЕС НА ГРЦИЈА Е МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО И ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИАС

ИНТЕРЕС НА ГРЦИЈА Е МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО И ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИАС

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Атина ја имаше првата билатерална средба со грчкиот колега Никос Коѕиас, по која кажа дека ...
НЕМА ДА ИМА НОВИ СПОМЕНИЦИ И ПРЕИМЕНУВАЊА, ТРЕБА ДА ГРАДИМЕ ИДНИНА, КАЖА ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

НЕМА ДА ИМА НОВИ СПОМЕНИЦИ И ПРЕИМЕНУВАЊА, ТРЕБА ДА ГРАДИМЕ ИДНИНА, КАЖА ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека не ги одобрува спомениците изградени од претходната власт и дека не се плаши да го каже тоа ...
ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека ќе побара од Грција да се преиспита каков сосед сака пред утрешната средба со неговиот грчки ...
БЛОКАДАТА НА ГРЦИЈА ПРЕДИЗВИКУВА КРИЗИ, СПРЕМНИ СМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО СО РЕФЕРЕНЦАТА, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

БЛОКАДАТА НА ГРЦИЈА ПРЕДИЗВИКУВА КРИЗИ, СПРЕМНИ СМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО СО РЕФЕРЕНЦАТА, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Блокадата на Грција за влез во НАТО покажа дека предизвикува кризи па затоа Македонија би требало да влезе во Алијансата со привремената референца, по ...
8 / 8 НАПИСИ