Таг: средно училиште

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ПРИЈАВАТА ЗА НАВОДНА ДИСКРИМИНАЦИЈА НА УЧЕНИКОТ СО ЏУЏЕСТ РАСТ ВО БИТОЛА НЕ ЈА ПОДНЕЛА МАЈКАТА, ТУКУ ДРУГО ЛИЦЕ

ПРИЈАВАТА ЗА НАВОДНА ДИСКРИМИНАЦИЈА НА УЧЕНИКОТ СО ЏУЏЕСТ РАСТ ВО БИТОЛА НЕ ЈА ПОДНЕЛА МАЈКАТА, ТУКУ ДРУГО ЛИЦЕ

Ученикот со ретка болест за кој Државниот просветен инспекторат истражува дали бил дискриминиран во Техничкото училиште, односно дали поради џуџестиот ...
15-ГОДИШНИК УБИ ТРОЈЦА И РАНИ ШЕСТМИНА ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО МИЧИГЕН

15-ГОДИШНИК УБИ ТРОЈЦА И РАНИ ШЕСТМИНА ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО МИЧИГЕН

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува д ...
СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „МОША ПИЈАДЕ“ ОД ТЕТОВО ДОБИ СТАКЛЕНИК И МЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА

СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „МОША ПИЈАДЕ“ ОД ТЕТОВО ДОБИ СТАКЛЕНИК И МЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА

Средното стручно училиште „Моша Пијаде“ од Тетово, кое неодамна прерасна во образовен центар, доби стакленик и метеорoлошка станица, кои ќе послужат з ...
ГО ЧИСТЕЛЕ ДВОРОТ НА СКОПСКОТО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ И ОТКРИЛЕ ПРУГА ОД 1926 ГОДИНА  

ГО ЧИСТЕЛЕ ДВОРОТ НА СКОПСКОТО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ И ОТКРИЛЕ ПРУГА ОД 1926 ГОДИНА  

Уредувајќи го дворот на средното училиште „Владо Тасевски“ во Скопје, директорот и дел од вработените откриле дека низ него поминува пруга стара речис ...
РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД СРЕДНОТО МЕДИЦИНСКО УЧИЛИШТЕ ОТИ САКААТ УПИС БЕЗ ТЕСТИРАЊЕ

РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД СРЕДНОТО МЕДИЦИНСКО УЧИЛИШТЕ ОТИ САКААТ УПИС БЕЗ ТЕСТИРАЊЕ

Ученици заедно со родителите денеска протестираа пред влезот на средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ во Скопје, барајќи уште една паралелка ...
СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ВЕЛЕС СОЗДАВААТ КАДРИ ОД КОИ ПАЗАРОТ НЕМА ПОТРЕБА, ВЕЛИ ЛОКАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ СОВЕТ

СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ВЕЛЕС СОЗДАВААТ КАДРИ ОД КОИ ПАЗАРОТ НЕМА ПОТРЕБА, ВЕЛИ ЛОКАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ СОВЕТ

Дел од средните училишта во Велес и натаму нудат уписна политика која не соодветствува на потребите на пазарот. Ова беше истакнато на седницата на лок ...
ПЕТ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ШТИПСКИОТ ВОЗАЧ КОЈ ПРЕГАЗИ УЧЕНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ПРЕД УЧИЛИШТЕ

ПЕТ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ШТИПСКИОТ ВОЗАЧ КОЈ ПРЕГАЗИ УЧЕНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ПРЕД УЧИЛИШТЕ

Основниот суд Штип го осуди 69-годишниот возач Богдан М. од Штип на 5 и пол години затвор затоа што пред средното училиште „Никола Нехтенин“ во Штип п ...
ПРОСВЕТНИОТ ИНСПЕКТОР НАРЕДИ НАСТАВАТА ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ВЕЛЕС ДА ПОЧНУВА ВО 7.15 ЧАСОТ ЗА ДА НЕМА СКРАТУВАЊЕ НА ЧАСОВИ

ПРОСВЕТНИОТ ИНСПЕКТОР НАРЕДИ НАСТАВАТА ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ВЕЛЕС ДА ПОЧНУВА ВО 7.15 ЧАСОТ ЗА ДА НЕМА СКРАТУВАЊЕ НА ЧАСОВИ

Повеќе од еден месец, учениците во средните училишта во Велес наутро одат на училиште во нов термин, во 7.15 часот, место во 7.30, како што беше досег ...
ЈАПОНСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ПРИКАЖАА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ХИРОШИМА ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

ЈАПОНСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ПРИКАЖАА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ХИРОШИМА ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

Сончево летно утро во градот Хирошима, Јапонија. Авион лета високо над глава. Следи блесок светлина, проследено со силна експлозија. Зградите се срамн ...
СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА ПОПОЛНЕТИ САМО 56 ОТСТО ВО ПРВИОТ УПИСЕН РОК

СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА ПОПОЛНЕТИ САМО 56 ОТСТО ВО ПРВИОТ УПИСЕН РОК

Во 11 општини од Источно-планскиот регион, има уште 44 отсто слободни места за запишување во средните училишта, откако за 3.130 места се пријавиле сам ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ