Таг: стакло

ВО КАФЕАНА ВО ДЕБАР МААЛО НАПАДНАТ ДИРЕКТОРОТ НА ПОЦ ВАСКО КИЧЕВСКИ, ВО ГРУПНА ТЕПАЧКА СО СТАКЛО ПОВРЕДЕНИ И ГОСТИ

ВО КАФЕАНА ВО ДЕБАР МААЛО НАПАДНАТ ДИРЕКТОРОТ НА ПОЦ ВАСКО КИЧЕВСКИ, ВО ГРУПНА ТЕПАЧКА СО СТАКЛО ПОВРЕДЕНИ И ГОСТИ

Синоќа пред полноќ, во една од најпосетените кафеани во Дебар Маало во Скопје, двајца 31-годишници физички го нападнале директорот на Паркинзи Општина ...
ТРЕТИНА ОД СКОПЈЕ ИМА КОНТЕЈНЕРИ ЗА СЕЛЕКЦИЈА НА СТАКЛО

ТРЕТИНА ОД СКОПЈЕ ИМА КОНТЕЈНЕРИ ЗА СЕЛЕКЦИЈА НА СТАКЛО

Една третина од Скопје е покриена со контејнери за селекција на стакло. Според податоците на ЈП „Комунална хигиена“ и „Пакомак“, над 30 отсто од микро ...
ВО ВЕЛЕС ЛАНИ СОБРАНО 42 ТОНИ ОТПАДНО СТАКЛО, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД 2018 ГОДИНА

ВО ВЕЛЕС ЛАНИ СОБРАНО 42 ТОНИ ОТПАДНО СТАКЛО, ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД 2018 ГОДИНА

Минатата година во Велес собрани се 42 тони отпадно стакло. Од Општина Велес велат дека од нив 27.861 килограми се од домаќинствата и 14.060 килограми ...
ЗА СЕКОЕ РЕЦИКЛИРАНО ШИШЕ ЖИТЕЛИТЕ НА ЦЕНТАР ЌЕ ДОБИВААТ ПО 1,5 ДЕНАР

ЗА СЕКОЕ РЕЦИКЛИРАНО ШИШЕ ЖИТЕЛИТЕ НА ЦЕНТАР ЌЕ ДОБИВААТ ПО 1,5 ДЕНАР

Машини за рециклирање на пластични и стаклени шишиња преку кои ќе се добиваат пари за паркирање, ќе постави ЈП „Паркинзи Општина Центар“. Веќе се наба ...
НЕМАЛ НИШТО ПРОТИВ РУСКИОТ КОНЗУЛАТ, ТУКУ ГО СКРШИЛ СТАКЛОТО ПОРАДИ ЛИЧНИ ПРОБЛЕМИ

НЕМАЛ НИШТО ПРОТИВ РУСКИОТ КОНЗУЛАТ, ТУКУ ГО СКРШИЛ СТАКЛОТО ПОРАДИ ЛИЧНИ ПРОБЛЕМИ

68-годишниот битолчанец Н. С., кој со бетонска плочка вчера го скрши стаклото од Рускиот конзулат на Широк Сокак, немал ништо против Русија или конзул ...
5 / 5 НАПИСИ