Таг: Стар Дојран

ПЛАЖИТЕ ВО ДОЈРАН ПОД ВОДА, СЕ МОЛИ ГРЦИЈА ДА ЈА ИСПУШТА ВОДАТА

ПЛАЖИТЕ ВО ДОЈРАН ПОД ВОДА, СЕ МОЛИ ГРЦИЈА ДА ЈА ИСПУШТА ВОДАТА

Поголемиот дел од плажите покрај дојранското крајбрежје се поплавени. Водостојот на Езерото е 11 сантиметри над договорената квота, што предизвика Гра ...
ДОЈРАН СО ВОДА ОД ЦИСТЕРНИ ОТИ СЕ РАСИПА ПУМПНАТА СТАНИЦА

ДОЈРАН СО ВОДА ОД ЦИСТЕРНИ ОТИ СЕ РАСИПА ПУМПНАТА СТАНИЦА

Повеќе од 24 часа Стар Дојран е без вода, а жителите и гостите во ова туристичко место реагираат по социјалните мрежи и дека состојбата станува аларма ...
ОД НОЌЕСКА НА ПОЛНОЌ ЗАТВОРЕНИ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА

ОД НОЌЕСКА НА ПОЛНОЌ ЗАТВОРЕНИ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА

Од вечерва па во наредните 24 часа во прекин ќе биде сообраќајот на сите три гранични премини кон Република Грција, соопшти МВР. Прекинот е поради ...
3 / 3 НАПИСИ