Таг: Старо Нагоричане

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ ГИ ЗАМЕНИ ЌУМБИЊАТА СО ПАРНО ГРЕЕЊЕ СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 53.000 ЕВРА

ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ ГИ ЗАМЕНИ ЌУМБИЊАТА СО ПАРНО ГРЕЕЊЕ СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 53.000 ЕВРА

Основното училиште „Светозар Марковиќ“ во Старо Нагоричане доби систем за парно греење од Јапонската амбасада. Донацијата вредна 53.000 евра е во рамк ...
МВР НЕ НАШЛО ТРАГИ НА ПОЧИНАТО ЛИЦЕ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ, СЕ ТРАГА ПО 60-ГОДИШНАТА ЖЕНА ШТО СЕ СМЕТАШЕ ЗА МРТВА

МВР НЕ НАШЛО ТРАГИ НА ПОЧИНАТО ЛИЦЕ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ, СЕ ТРАГА ПО 60-ГОДИШНАТА ЖЕНА ШТО СЕ СМЕТАШЕ ЗА МРТВА

Екипите на Министерството за внатрешни работи по направениот увид во опожарената куќа во селото Челопек, Старо Нагоричане не нашле траги на починато л ...
ИСЧЕЗНА ЖЕНА ВО ПОЖАР ВО ЧЕЛОПЕК ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

ИСЧЕЗНА ЖЕНА ВО ПОЖАР ВО ЧЕЛОПЕК ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

Жена од селото Челопек се води за исчезната откако попладнево куќата во која живеела е зафатена со пожар. Мештаните се сомневаат дека таа настрадала о ...
СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА ПОЖАРОТ ВО КОКИНО ОТКАКО ВО ГАСНЕЊЕТО СЕ ВКЛУЧИЈА ХЕЛИКОПТЕРИТЕ НА АРМИЈАТА

СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА ПОЖАРОТ ВО КОКИНО ОТКАКО ВО ГАСНЕЊЕТО СЕ ВКЛУЧИЈА ХЕЛИКОПТЕРИТЕ НА АРМИЈАТА

Пожарот во селото Кокино, Општина Старо Нагоричане е ставен под контрола откако хеликоптери на Армијата денеска напладне околу еден час се вклучиле во ...
ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КОКИНО, ЗАФАТЕНИ УШТЕ ТРИ СЕЛА, ЕВАКУИРАНИ И ДЕЛ ОД ЖИТЕЛИТЕ

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КОКИНО, ЗАФАТЕНИ УШТЕ ТРИ СЕЛА, ЕВАКУИРАНИ И ДЕЛ ОД ЖИТЕЛИТЕ

Во голем пожар денеска изгореа околу 600 хектари квалитетна борова, дабова и букова шума  стара 50 години во кумановските села Кокино, Маотино, Степан ...
НАШИНЕЦ ОД ФРАНЦИЈА ПОДАРИ НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА НА СИТЕ 300 УЧЕНИЦИ ВО ОПШТИНА СТАРО НАГОРИЧАНЕ

НАШИНЕЦ ОД ФРАНЦИЈА ПОДАРИ НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА НА СИТЕ 300 УЧЕНИЦИ ВО ОПШТИНА СТАРО НАГОРИЧАНЕ

Речиси триста новогодишни пакетчиња им беа поделени на учениците од сите одделенија во основните училишта во општина Старо Нагоричане, подарок од наши ...
ДИВИ КОПАЧИ ГО УНИШТИЛЕ ВОДОПАДОТ ВО ДЛАБОЧИЦА, 10 ДЕНА КОПАЛЕ НЕПРЕЧЕНО

ДИВИ КОПАЧИ ГО УНИШТИЛЕ ВОДОПАДОТ ВО ДЛАБОЧИЦА, 10 ДЕНА КОПАЛЕ НЕПРЕЧЕНО

Диви копачи го уништиле водопадот во селото Длабочица, Општина Старо Нагоричане, еден од најживописните и најзелени предели во Североисточниот Регион. ...
ЕДИНАЕСЕТ НОВОЗАБОЛЕНИ И ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД ЛИПКОВО, ЕДЕН ПОЗИТИВЕН ОД КУМАНОВО

ЕДИНАЕСЕТ НОВОЗАБОЛЕНИ И ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД ЛИПКОВО, ЕДЕН ПОЗИТИВЕН ОД КУМАНОВО

Од Центарот за јавно здравје на Куманово, кој ги покрива и општините Липково и Старо Нагоричене, соопштија дека единаесет од новозаболените и двајцата ...
УКРАДЕНИОТ КАМИОН ЗА ЃУБРЕ НА СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ПО ПЕТ МЕСЕЦИ НАЈДЕН ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

УКРАДЕНИОТ КАМИОН ЗА ЃУБРЕ НА СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ПО ПЕТ МЕСЕЦИ НАЈДЕН ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

Украдениот камион за собирање ѓубре на ЈП „Комунална хигиена“ е најден во Старо Нагоричане. Ѓубрарката која во ноември лани беше украдена од сервисот ...
ОТВОРЕНА ПРВАТА ГРАДИНКА ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

ОТВОРЕНА ПРВАТА ГРАДИНКА ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

Започна со работа првата детска градинка во Општината Старо Нагоричане. Градинката е отворена во селото Младо Нагоричане и ќе згрижува 20 дечиња во ко ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ