Таг: Стинг

ЗА ВАРДАР ЌЕ СЕ НАВИВА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА НА ВИДЕО БИМ, КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ ЌЕ ДОЦНИ ПОЛОВИНА ЧАС

ЗА ВАРДАР ЌЕ СЕ НАВИВА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА НА ВИДЕО БИМ, КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ ЌЕ ДОЦНИ ПОЛОВИНА ЧАС

По пласманот на ракометарите на Вардар во финалето на Лигата на шампиони, Град Скопје денеска на Плоштадот Македонија ќе организира заедничко гледање ...
СТИНГ, КАЈЛИ МИНОГ И ТОМ ЏОНС ПЕЕЈА ВО ЧЕСТ НА 92. РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

СТИНГ, КАЈЛИ МИНОГ И ТОМ ЏОНС ПЕЕЈА ВО ЧЕСТ НА 92. РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

Кралицата Елизабета Втора присуствуваше на специјален концерт во Лондон, на којшто големи поп-ѕвезди пееја во чест на нејзиниот 92. роденден, што го п ...
СТИНГ ПОБЕДИ ВЕЧЕРВА, БИ СЕ ВРАТИЛ ВО СКОПЈЕ, ПУБЛИКАТА ВО ЕУФОРИЈА

СТИНГ ПОБЕДИ ВЕЧЕРВА, БИ СЕ ВРАТИЛ ВО СКОПЈЕ, ПУБЛИКАТА ВО ЕУФОРИЈА

Стинг победи вечерва, едногласна е реакцијата на публиката во салата „Борис Трајковски“, за вечерашниот концерт на легендарната британска рок ѕвезда в ...
СТИНГ СЛЕТУВА ПОПЛАДНЕВО ВО СКОПЈЕ СО СВОЈ ГОТВАЧ, НАЈСТРОГА ТАЈНА Е КАДЕ ЌЕ СПИЕ

СТИНГ СЛЕТУВА ПОПЛАДНЕВО ВО СКОПЈЕ СО СВОЈ ГОТВАЧ, НАЈСТРОГА ТАЈНА Е КАДЕ ЌЕ СПИЕ

Англиската рок легенда Стинг попладнево ќе пристигне на Скопскиот аеродром со специјален лет од Будимпешта. Доаѓа со сопствена продукција, свој готвач ...
РОК ЛЕГЕНДАТА СТИНГ ВЕЧЕРВА ИМА КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

РОК ЛЕГЕНДАТА СТИНГ ВЕЧЕРВА ИМА КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

Британската рок легенда Стинг, еден од најзначајните современи музичари во светот, вечерва ќе има концерт во Скопје, во „Борис Трајковски“, како дел о ...
СТИНГ ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ НА 15 ОКТОМВРИ

СТИНГ ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ НА 15 ОКТОМВРИ

Британската рок легенда Стинг ќе има концерт во Скопје на 15 октомври, објави „Авалон продукција“. Стинг, еден од најзначајните современи музичари, во ...
„БАТАКЛАН“ ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ОТВОРЕН СО КОНЦЕРТ НА СТИНГ ЕДНА ГОДИНА ПО МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ

„БАТАКЛАН“ ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ОТВОРЕН СО КОНЦЕРТ НА СТИНГ ЕДНА ГОДИНА ПО МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ

Една година по смртоносниот терористички напад во салата за концерти „Батаклан“ во Париз, во кој загинаа 90 луѓе, британскиот пејач Стинг вечерва ќе и ...
7 / 7 НАПИСИ