Таг: Стојаково

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ШУКЛЕВ И НИКОЛОВ ОД СТОЈАКОВО ГО РАЗВИОРИЈА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА КИНЕСКИОТ ЅИД, „РЕНОТО“ ГИ ЧЕКА ВО МОНГОЛИЈА

ШУКЛЕВ И НИКОЛОВ ОД СТОЈАКОВО ГО РАЗВИОРИЈА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА КИНЕСКИОТ ЅИД, „РЕНОТО“ ГИ ЧЕКА ВО МОНГОЛИЈА

Џоко Шуклев и Ѓорѓи Николов од Стојаково го развиорија македонското знаме на Кинескиот ѕид, иако на границата со Монголија им беше забрането со рестав ...
„РЕНО 4“ ОД СТОЈАКОВО ЗАГЛАВИ ПРЕД КИНА, ШУКЛЕВ И НИКОЛОВ НЕ МОЖАТ ДА ПРОДОЛЖАТ ЗА ПЕКИНГ ОТИ НЕМААТ КИНЕСКИ ВОЗАЧ

„РЕНО 4“ ОД СТОЈАКОВО ЗАГЛАВИ ПРЕД КИНА, ШУКЛЕВ И НИКОЛОВ НЕ МОЖАТ ДА ПРОДОЛЖАТ ЗА ПЕКИНГ ОТИ НЕМААТ КИНЕСКИ ВОЗАЧ

Возачкиот тандем Џоко Шуклев и Ѓорѓи Николов од Стојаково веќе неколку часа се заглавени на монголско-кинеската граница откако кинеските власти им заб ...
АВТОМОБИЛИСТИТЕ ОД СТОЈАКОВО СО „РЕНО 4“ СТАРО 40 ГОДИНИ ВЕЧЕРВА ТРГНУВААТ ЗА КИНА

АВТОМОБИЛИСТИТЕ ОД СТОЈАКОВО СО „РЕНО 4“ СТАРО 40 ГОДИНИ ВЕЧЕРВА ТРГНУВААТ ЗА КИНА

Возачкиот тандем Џоко Шуклев и Ѓорѓи Николов од Стојаково, кои лани реставрираа возило „рено 4“ старо 40 години и со него патуваа до Франција и назад, ...
АВТОМОБИЛИСТИТЕ ОД СТОЈАКОВО СО 40-ГОДИШНОТО „РЕНО 4“ ЌЕ ОДАТ ПО ПАТОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА ДО ИНДИЈА

АВТОМОБИЛИСТИТЕ ОД СТОЈАКОВО СО 40-ГОДИШНОТО „РЕНО 4“ ЌЕ ОДАТ ПО ПАТОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА ДО ИНДИЈА

Возачкиот тандем Џоко Шуклев и Ѓорѓи Николов од Стојаково, кои летово реставрираа возило „рено 4“ старо 40 години и со него патуваа до Франција и наза ...
ВО 2019 ПЛАНИРАМ ДА ТРЧАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА И НА КИНЕСКИ ЅИД, ВЕЛИ АНГЕЛ АРНАУДОВ ОД СТОЈАКОВО, КОЈ ГИ ИСТРЧАЛ ШЕСТЕ НАЈПОЗНАТИ СВЕТСКИ МАРАТОНИ

ВО 2019 ПЛАНИРАМ ДА ТРЧАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА И НА КИНЕСКИ ЅИД, ВЕЛИ АНГЕЛ АРНАУДОВ ОД СТОЈАКОВО, КОЈ ГИ ИСТРЧАЛ ШЕСТЕ НАЈПОЗНАТИ СВЕТСКИ МАРАТОНИ

Софтверски инженер и маратонец аматер. Вака се опишува себеси Ангел Арнаудов од Стојаково, Богданци, кој за неколку години успеа да ги истрча најпрест ...
ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК ВО СТОЈАКОВО ЗА АВТОМОБИЛИСТИТЕ НА СТАРОТО „РЕНО 4“ КОИ СЕ ВРАТИЈА ОД МОНТЕ КАРЛО

ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК ВО СТОЈАКОВО ЗА АВТОМОБИЛИСТИТЕ НА СТАРОТО „РЕНО 4“ КОИ СЕ ВРАТИЈА ОД МОНТЕ КАРЛО

Министерот за надворешни Никола Димитров заедно со амбасадорите на Србија и Словенија во земјава, Душанка Дивјак Томиќ и Милан Јазбец, но и преставниц ...
ВО МОНТЕ КАРЛО САКАА ДА НИ ГО КУПАТ „РЕНОТО 4“ СО КОЕ ДОЈДОВМЕ ОД СТОЈАКОВО, ВЕЛАТ ДВАЈЦАТА АВТОМОБИЛИСТИ

ВО МОНТЕ КАРЛО САКАА ДА НИ ГО КУПАТ „РЕНОТО 4“ СО КОЕ ДОЈДОВМЕ ОД СТОЈАКОВО, ВЕЛАТ ДВАЈЦАТА АВТОМОБИЛИСТИ

Автомобилот „рено 4’’ од Стојаково предизвика огромен интерес на автосаемот на олдтајмери во Монте Карло во Монако. Посетителите се изненадиле кога сл ...
РЕСТАВРИРАА „РЕНО 4“ СТАРО 40 ГОДИНИ И ОД СТОЈАКОВО ТРГНАА ВО МОНТЕ КАРЛО НА САЕМ НА ОЛДТАЈМЕРИ

РЕСТАВРИРАА „РЕНО 4“ СТАРО 40 ГОДИНИ И ОД СТОЈАКОВО ТРГНАА ВО МОНТЕ КАРЛО НА САЕМ НА ОЛДТАЈМЕРИ

Двајца авантуристи од Стојаково, Ѓорги Николов и Џоко Шуклев, реставрираа „рено 4“ старо 40 години и тргнаа за Франција да го прошетаат Азурниот Брег, ...
ШТРКОВИТЕ ВО СТОЈАКОВО ЌЕ ДОБИЈАТ ИМИЊА И БИОГРАФИИ ОТИ ЛЕТОВО ИМА 37 ГНЕЗДА

ШТРКОВИТЕ ВО СТОЈАКОВО ЌЕ ДОБИЈАТ ИМИЊА И БИОГРАФИИ ОТИ ЛЕТОВО ИМА 37 ГНЕЗДА

Жителите на Стојаково од Општина Богданци ќе покренат иницијатива штрковите да им станат заштитен знак и бренд. На ова се одлучиле бидејќи последниве ...
120 ЛИЦА ОД ГЕВГЕЛИСКО ЗАРАЗЕНИ СО ЕШЕРИХИЈА КОЛИ ОТИ ВОДОВОДОТ БИЛ ЗАГАДЕН СО ФЕКАЛИИ

120 ЛИЦА ОД ГЕВГЕЛИСКО ЗАРАЗЕНИ СО ЕШЕРИХИЈА КОЛИ ОТИ ВОДОВОДОТ БИЛ ЗАГАДЕН СО ФЕКАЛИИ

Со ешерихија коли, бактерија од фекално потекло, се заразиле жителите од три гевгелиски села, бидејќи водата за пиење од водоводот била контаминирана. ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ