Таг: Струмички карневал

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ЌЕ СЕ ОДРЖИ И ПОКРАЈ ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ЌЕ СЕ ОДРЖИ И ПОКРАЈ ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Струмичкиот карневал ќе се одржи според предвидената програма оти нема простор за паника, ниту, пак, има каква било одлука за откажување на манифестац ...
ЗАЕВ ПОБАРА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

ЗАЕВ ПОБАРА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

Премиерот Зоран Заев вечерва на Струмичкиот карневал симболично побара преговори за членство со Европската Унија. На парадата на карневалските маски к ...
ВО МАСКИТЕ ГО СПОЈУВАМ ПАГАНСКОТО СО ЕРОТСКОТО, ВЕЛИ ЦВЕТКО БАГАШОВСКИ, ЕДИНСТВЕНИОТ ИЗРАБОТУВАЧ НА ПОЕДИНЕЧНИ МАСКИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

ВО МАСКИТЕ ГО СПОЈУВАМ ПАГАНСКОТО СО ЕРОТСКОТО, ВЕЛИ ЦВЕТКО БАГАШОВСКИ, ЕДИНСТВЕНИОТ ИЗРАБОТУВАЧ НА ПОЕДИНЕЧНИ МАСКИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

Цветко Багашовски од Струмица е единствениот кој прави поединечни маски со еротска тема на Струмичкиот карневал. Тој секоја година е дел од големото д ...
КАРНЕВАЛЦИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ВЛАСТА ВО СТРУМИЦА, В САБОТА ПАРАДА НА 1.800 МАСКИРАНИ

КАРНЕВАЛЦИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ВЛАСТА ВО СТРУМИЦА, В САБОТА ПАРАДА НА 1.800 МАСКИРАНИ

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски го предаде клучот на градот на струмичките карневалци, кои до следната среда ќе владеат и ќе ги реализираат ...
ЃОРЃИ ЛИЧОВСКИ ОД САКАМДАКАЖАМ.МК ЈА ДОБИ НАГРАДАТА ЗА НАЈДОБРА КАРНЕВАЛСКА ФОТОГРАФИЈА ОД СТРУМИЧКИОТ МУЗЕЈ

ЃОРЃИ ЛИЧОВСКИ ОД САКАМДАКАЖАМ.МК ЈА ДОБИ НАГРАДАТА ЗА НАЈДОБРА КАРНЕВАЛСКА ФОТОГРАФИЈА ОД СТРУМИЧКИОТ МУЗЕЈ

Фоторепортерот на дигиталната редакција САКАМДАКАЖАМ.МК Ѓорги Личовски ја доби наградата за најдобра карневалска фотографија на конкурсот „Карневалски ...
СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА КАРНЕВАЛСКИТЕ ГРУПИ – ДЕФИЛЕТО НА 9 МАРТ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА КАРНЕВАЛСКИТЕ ГРУПИ – ДЕФИЛЕТО НА 9 МАРТ

Организаторите на струмичкиот карневал финансиски ги поддржаа здруженијата и карневалските групи кои спремаат маски за годинашново карневалско дефиле ...
ПОЧНА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ, В САБОТА ПАРАДА НА 42 ГРУПИ

ПОЧНА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ, В САБОТА ПАРАДА НА 42 ГРУПИ

Со предавањето на клучот на градот од градоначалникот Коста Јаневски на струмичките карневалци стартуваа осумдневните активности од годинашново издани ...
СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ИМ ОТКАЖУВА НА СТРАНСКИТЕ ГРУПИ ОТИ НЕМА ХОТЕЛИ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ИМ ОТКАЖУВА НА СТРАНСКИТЕ ГРУПИ ОТИ НЕМА ХОТЕЛИ

Бугарски и македонски туристички агенции уште лани во ноември закупиле дел од струмичките хотели за време на карневалот, поради што организациониот од ...
8 / 8 НАПИСИ