Таг: судење

1 18 19 20 21 22 200 / 216 НАПИСИ
БОБАН ИЛИЌ НЕ ГО ПРЕГАЗИЛ АЛМИР СО УМИСЛА, ПОКАЖА ПСИХИЈАТРИСКОТО ВЕШТАЧЕЊЕ

БОБАН ИЛИЌ НЕ ГО ПРЕГАЗИЛ АЛМИР СО УМИСЛА, ПОКАЖА ПСИХИЈАТРИСКОТО ВЕШТАЧЕЊЕ

Бобан Илиќ, осомничен за убиството на четиригодишниот Алмир Алиу пред Здравствениот дом во Куманово, не го извршил делото со умисла, покажа прихијатри ...
ЈАНЕВА ЌЕ БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

ЈАНЕВА ЌЕ БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, по прекинот на рочиштето против обвинетиот за насилствата во Општина Центар Никола Груевски и уште 15 обвинети ...
СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ЗА НАСИЛСТВАТА И НАРАЧУВАЊЕТО НА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ЗА НАСИЛСТВАТА И НАРАЧУВАЊЕТО НА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

  Судскиот процес против обвинетиот експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за нарачаните насилства во Општината Центар и за нарачува ...
ПРЕГАЗУВАЊЕ НА 4-ГОДИШНИОТ АЛМИР Е ПОРАДИ НЕТРПЕЛИВОСТ И НЕТОЛЕРАНЦИЈА, РЕЧЕ ОБВИНИТЕЛКАТА НА СУДЕЊЕТО ВО КУМАНОВО

ПРЕГАЗУВАЊЕ НА 4-ГОДИШНИОТ АЛМИР Е ПОРАДИ НЕТРПЕЛИВОСТ И НЕТОЛЕРАНЦИЈА, РЕЧЕ ОБВИНИТЕЛКАТА НА СУДЕЊЕТО ВО КУМАНОВО

Обвинителката во Кумановскиот суд на почетокот на судењето на Бобан Илиќ, обвинет за убиство со умисла на 4-годишниот Алмир Салиу кој на 25 јули лани ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ЗАЕВ ВО КУМАНОВСКИОТ СУД, В ПЕТОК ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ЗАЕВ ВО КУМАНОВСКИОТ СУД, В ПЕТОК ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ

Во Кумановскиот суд денеска се одложи судењето на лидерот на СДСМ Зоран Заев по приватна тужба на Виктор Цветковски, генералниот секретар на ГРОМ, пор ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

  Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски бил член на Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ), тврди Горан Стаменковски ...
САРКОЗИ НА СУД ЗА НЕЛЕГАЛНО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

САРКОЗИ НА СУД ЗА НЕЛЕГАЛНО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Поранешниот францускиот претседател Никола Саркози се соочува со судење за нелегално финансирање изборна кампања. Саркози e обвинет дека неговата п ...
НА 7 МАЈ ВО ЊУЈОРК ЗАВРШУВА СУДЕЊЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, А МУСА ЏАФЕРИ И АЛИ АХМЕТИ УШТЕ БАРААТ ОТШТЕТА ОД СВЕДОКОТ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

НА 7 МАЈ ВО ЊУЈОРК ЗАВРШУВА СУДЕЊЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, А МУСА ЏАФЕРИ И АЛИ АХМЕТИ УШТЕ БАРААТ ОТШТЕТА ОД СВЕДОКОТ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

Судските процеси за клевета на Али Ахмети против Слободан Богоевски и Муса Џафери против Слободан Богоевски запнаа денеска кај моментот каде тужениот ...
ПОЧНУВА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

ПОЧНУВА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

Во Основниот суд Скопје 2 денеска почнува судскиот процес против експретседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски. Него го тужи поранешни ...
ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судскиот процес против лидерот на СДСМ и на опозицијата Зоран Заев. На минатото рочиште Заев и одб ...
1 18 19 20 21 22 200 / 216 НАПИСИ