Таг: судење

1 17 18 19 20 21 22 190 / 216 НАПИСИ
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПОБАРАЛЕ АЗИЛ ВО ГРЦИЈА, СУДЕЊЕТО ВО СОЛУН ОДЛОЖЕНО ЗА 17 МАЈ

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПОБАРАЛЕ АЗИЛ ВО ГРЦИЈА, СУДЕЊЕТО ВО СОЛУН ОДЛОЖЕНО ЗА 17 МАЈ

Поранешниот началник на Петтата управа при МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, обвинети за нелегално прислушување во случајот на ...
ГРУЕВСКИ БАРА СЈО ЗА ИЗБОРИТЕ И АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ

ГРУЕВСКИ БАРА СЈО ЗА ИЗБОРИТЕ И АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, еден час по завршување на вториот круг од локалните избори кажа дека не ги признава изборите и дека никогаш не ...
УКРАДОВ 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОТИ БЕВ ВО ДОЛГОВИ, ВЕЛИ ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ГРАБЕЖОТ НА НЛБ ТУТУНСКА БАНКА

УКРАДОВ 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОТИ БЕВ ВО ДОЛГОВИ, ВЕЛИ ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ГРАБЕЖОТ НА НЛБ ТУТУНСКА БАНКА

Бобан Смилевски, првообвинетиот за грабежот во НЛБ, во завршните зборови ја призна вината и рече дека парите ги украл бидејќи имал долгови, а тој и се ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

На Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска требаше да им се суди за фалсификуваните бугарски пасоши, но рочиште не се одржало, бидејќи во Кривичниот ...
АКМИС ГРУЈОВИТИС

АКМИС ГРУЈОВИТИС

1 Петсто евра ќе плати глоба граѓанинот што сакал да го испрска Никола Груевски со спреј додека држел говор на митинг во центарот на Скопје. Одма го к ...
ГРУЕВСКИ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ ВО СКОПЈЕ, ОРБАН ЌЕ ГО ПОЧЕКА ВО ОХРИД

ГРУЕВСКИ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ ВО СКОПЈЕ, ОРБАН ЌЕ ГО ПОЧЕКА ВО ОХРИД

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски утринава околу 10 часот пристигна во Основниот суд Скопје 1 за судењето за насилство и шамари во општина Центар. ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Кавадарчанецот Сали Мемедов денеска сведочеше дека градоначалникот Александар Панов извадил илјада денари од фиока и му ги дал за да гласа за ВМРО-ДПМ ...
УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

Новинарот Зоран Божиновски, претпладнево во Кривичниот суд во Скопје е ослободен од мерката притвор и пуштен е да се брани од слобода. Судијката Ленка ...
ПО ДВЕ ГОДИНИ ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА СМРТТА НА 13-ГОДИШНИОТ ДАВИД, ИНСПЕКТОРКАТА КОЈА ГО ПРЕГАЗИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВНА

ПО ДВЕ ГОДИНИ ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА СМРТТА НА 13-ГОДИШНИОТ ДАВИД, ИНСПЕКТОРКАТА КОЈА ГО ПРЕГАЗИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВНА

  По седум обиди да почне и со постојани одлагања, денеска во Основниот суд Скопје 1 на обвинителна клупа конечно седна инспекторката од Агенц ...
АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЏАБЕ МЕ ТУЖАТ, ДИРЕКТОРИТЕ НА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРИЗНАА ДЕКА ГИ ПОТКУПУВАЛЕ, ВЕЛИ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЏАБЕ МЕ ТУЖАТ, ДИРЕКТОРИТЕ НА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРИЗНАА ДЕКА ГИ ПОТКУПУВАЛЕ, ВЕЛИ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

Судскиот процес во Њујоршкиот суд за случајот „Дојче телеком“ кој беше закажан за осми мај, во кој двајцата поранешни директори на „Маѓар телеком“ Еле ...
1 17 18 19 20 21 22 190 / 216 НАПИСИ