Таг: судење

1 19 20 21 22 23 26 210 / 253 НАПИСИ
ЈАВУВАЈ СЕ ПО АМБАСАДОРИТЕ ДА ЈА ВАДАТ ДИЈАСПОРАТА НА ГЛАСАЊЕ, МУ ВИКА ПРОТОЃЕР НА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ШТО СЕ ПУШТАА ВО СУДОТ

ЈАВУВАЈ СЕ ПО АМБАСАДОРИТЕ ДА ЈА ВАДАТ ДИЈАСПОРАТА НА ГЛАСАЊЕ, МУ ВИКА ПРОТОЃЕР НА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ШТО СЕ ПУШТАА ВО СУДОТ

Во 15 бомби кои денес беа пуштени во судот за предметот на СЈО за изборни нерегуларности Титаник се слушаа разговори за гласањето во дијаспората, одно ...
„ЌЕ ГИ РАСПУКАМ УЈП СЕГА НА ТЕЛЕВИЗИЈА“, ВЕЛИ ЛАТАС ВО ЕДНА ОД БОМБИТЕ ШТО СЕ СЛУШАА НА СУДЕЊЕТО ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

„ЌЕ ГИ РАСПУКАМ УЈП СЕГА НА ТЕЛЕВИЗИЈА“, ВЕЛИ ЛАТАС ВО ЕДНА ОД БОМБИТЕ ШТО СЕ СЛУШАА НА СУДЕЊЕТО ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

Денеска се слушаа 16 бомби  во судницата за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ-Латас е ...
АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ВЕЛИ ДЕКА ПИЕЛ ОД МАКА ОТКАКО ПОЧИНАЛЕ РОДИЛКАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА И НЕЈЗИНОТО БЕБЕ

АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ВЕЛИ ДЕКА ПИЕЛ ОД МАКА ОТКАКО ПОЧИНАЛЕ РОДИЛКАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА И НЕЈЗИНОТО БЕБЕ

Со сведочењето на докторите гинеколозите Дончо Москов и Венци Чалков, заврши доказната постапка во судскиот процес во кој тројца доктори се обвинети з ...
В ЧЕТВРТОК ПРЕСУДИ ЗА ДЕСЕТМИНАТА ОБВИНЕТИ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ВО СОБРАНИЕТО

В ЧЕТВРТОК ПРЕСУДИ ЗА ДЕСЕТМИНАТА ОБВИНЕТИ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ВО СОБРАНИЕТО

Во четврток во 10 часот е закажан термин за изрекување на пресудите на десеттемина обвинети за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, при орган ...
ВЛАДАТА ДА ГО ДОЗВОЛИ КАНАБИСОТ ЗА ЛЕК, БАРА АКТИВИСТОТ ФИЛИП ДОСТОВСКИ КОМУ МУ СЕ СУДИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ДРОГА

ВЛАДАТА ДА ГО ДОЗВОЛИ КАНАБИСОТ ЗА ЛЕК, БАРА АКТИВИСТОТ ФИЛИП ДОСТОВСКИ КОМУ МУ СЕ СУДИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ДРОГА

Активисти и симпатизери на граѓанското здружение  „Зелена алтернатива“ протестираа пред Основниот суд Скопје 1, за поддршка на претседателот  Филип До ...
ОД СНИМКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ОБВИНЕТИОТ АЗИРИ ГИ ДАЛ ИЗЈАВИТЕ ПРЕД ИСТРАЖНИОТ СУДИЈА  БЕЗ ПРИСИЛБА, КАЖА ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА „МОНСТРУМ“

ОД СНИМКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ОБВИНЕТИОТ АЗИРИ ГИ ДАЛ ИЗЈАВИТЕ ПРЕД ИСТРАЖНИОТ СУДИЈА БЕЗ ПРИСИЛБА, КАЖА ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА „МОНСТРУМ“

На денешното судење за предметот „Монструм“ беа пуштени повеќе видео фајлови од изјави и признанија на обвинетиот Хаки Азири, кои сега на повтореното ...
СВЕДОК СЕ ОНЕСВЕСТИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО

СВЕДОК СЕ ОНЕСВЕСТИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро во април 2012 година е прекинато затоа што еден од сведоците се онесвести. Судијата Огнен Став ...
НА 23 МАЈ ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

НА 23 МАЈ ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

Првата пресуда за експремиерот Никола Груевски, за случајот на СЈО „Тенк“ ќе биде изречена на 23 мај во 12.30 часот. Денеска беа изнесени завршните зб ...
В ПЕТОК ОДЛУКА НА ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД ДАЛИ ЌЕ ГИ ИСПРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, СЈО БАРА ОДВОЕНО СУДЕЊЕ ЗА НИВ ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

В ПЕТОК ОДЛУКА НА ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД ДАЛИ ЌЕ ГИ ИСПРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, СЈО БАРА ОДВОЕНО СУДЕЊЕ ЗА НИВ ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

Обвинителите од СЈО Трајче Пеливанов и Артан Ајро побараа, но не добија раздвојување на постапката за обвинетите во „Тврдина -Таргет“ Горан Грујевски ...
НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА ПРИКАЖАНА И ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД КАМЕРА НА СИТЕЛ

НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА ПРИКАЖАНА И ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД КАМЕРА НА СИТЕЛ

На првпат објавена видео снимка од камера на ТВ Сител, Александар Кирацовски, Благоја Бочварски, Петре Шилегов, Максим Димитриевски, Љупчо Николовски, ...
1 19 20 21 22 23 26 210 / 253 НАПИСИ