Таг: судии

1 3 4 5 6 7 8 50 / 76 НАПИСИ
ПОЧНА ОСПОРУВАЊЕТО НА ДОКАЗИТЕ НА СЈО ПРЕД ВРХОВЕН СУД, ВАНГЕЛОВСКИ И ДОКАЗИТЕ НА СЈО ЗА ЛАТАС ГИ СТАВИЛ НА ДНЕВЕН РЕД

ПОЧНА ОСПОРУВАЊЕТО НА ДОКАЗИТЕ НА СЈО ПРЕД ВРХОВЕН СУД, ВАНГЕЛОВСКИ И ДОКАЗИТЕ НА СЈО ЗА ЛАТАС ГИ СТАВИЛ НА ДНЕВЕН РЕД

Врховните судии денеска на Општа седница добиле пред себе ад хок нова иницијатива што им ја поделил претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, п ...
СУДИИ И СУДСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ ДОНИРААТ КРВ ВО ГРАЃАНСКИОТ СУД

СУДИИ И СУДСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ ДОНИРААТ КРВ ВО ГРАЃАНСКИОТ СУД

Судии и вработени во Основниот суд Скопје 2 денеска се во доброволна крводарителска акција што си ја организирале самите, во просториите на судот. ...
АНТИКОРУПЦИСКА ЌЕ ГО ПРОВЕРУВА ИМОТОТ НА СУДИИТЕ ОД БОМБИТЕ

АНТИКОРУПЦИСКА ЌЕ ГО ПРОВЕРУВА ИМОТОТ НА СУДИИТЕ ОД БОМБИТЕ

Државната комисија за спречување на корупција по сопствена иницијатива ќе ги провери податоците од анкетните листови и изјавите за интереси за судиите ...
СУДИИТЕ ОД КРИВИЧЕН ЌЕ БАРААТ ОД ЈОВЕСКИ И СОБРАНИЕТО ДА ГИ СПАСАТ ОД КОНФУЗИЈАТА НА ВРХОВНИОТ СУД СО ИСТРАГИТЕ НА СЈО

СУДИИТЕ ОД КРИВИЧЕН ЌЕ БАРААТ ОД ЈОВЕСКИ И СОБРАНИЕТО ДА ГИ СПАСАТ ОД КОНФУЗИЈАТА НА ВРХОВНИОТ СУД СО ИСТРАГИТЕ НА СЈО

Основниот суд Скопје 1 нема слепо да го спроведува начелното мислење што го донесе Врховниот суд на 30 јануари дека СЈО по 30 јуни 2017 не смее веќе д ...
ЈА СФАЌАМ ПОРАКАТА, КАЖА ЗАЕВ ЗА ПИСМОТО ОД БЕЈЛИ ДО СУДИИТЕ

ЈА СФАЌАМ ПОРАКАТА, КАЖА ЗАЕВ ЗА ПИСМОТО ОД БЕЈЛИ ДО СУДИИТЕ

Премиерот Зоран Заев за писмото на американскиот амбасадор Џес Бејли во кое тој ги повикува судиите да не се вадат на него кога носат пресуди и одлуки ...
СУДИИТЕ САМИ ДА ОДЛУЧАТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕТО НА ИВАНОВ, ИАКО ТОА Е ОБВРСКА НА ПОВИСОКИТЕ СУДОВИ, СМЕТА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧЕН ИВАН ЏОЛЕВ

СУДИИТЕ САМИ ДА ОДЛУЧАТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕТО НА ИВАНОВ, ИАКО ТОА Е ОБВРСКА НА ПОВИСОКИТЕ СУДОВИ, СМЕТА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧЕН ИВАН ЏОЛЕВ

Нема генерален став од ниеден од надлежните судови во Скопје за предметите на Специјалното јано обвинителство (СЈО), во кои обвинетите се повикуваат н ...
ПИШУВАМЕ ПРЕСУДИ КАКО ДА СЕ МАГИСТЕРСКИ ТРУД, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКА АПЕЛАЦИЈА

ПИШУВАМЕ ПРЕСУДИ КАКО ДА СЕ МАГИСТЕРСКИ ТРУД, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКА АПЕЛАЦИЈА

Јасни и кратки реченици, граматички исправни и со конкретни факти содржат најголемиот дел од судските пресуди на Апелациониот суд од Битола. Оваа судс ...
860 ПРЕДМЕТИ БИЛЕ ЗАТАШКАНИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ОБЈАВИ КАКО СЕ МЕСТЕЛЕ ПРЕДМЕТИ ВО КРИВИЧЕН И ВРХОВЕН СУД, ИЗВЕШТАЈОТ ПРЕДАДЕН И ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

860 ПРЕДМЕТИ БИЛЕ ЗАТАШКАНИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ОБЈАВИ КАКО СЕ МЕСТЕЛЕ ПРЕДМЕТИ ВО КРИВИЧЕН И ВРХОВЕН СУД, ИЗВЕШТАЈОТ ПРЕДАДЕН И ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Со често менување на годишниот распоред за работа на судиите во Основниот суд Скопје 1 додека претседател бил Владимир Панчевски, а по него и в.д. пре ...
ОТФРЛЕНИ БАРАЊАТА НА ГРУЕВСКИ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИИТЕ ВО „ТИТАНИК“

ОТФРЛЕНИ БАРАЊАТА НА ГРУЕВСКИ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИИТЕ ВО „ТИТАНИК“

Отфрлени се барањата на одбраната на поранешниот премиер Никола Груевски и останатите 20 обвинети за изземање на судиите во случајот „Титаник“, информ ...
ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

1 Уф, каква бурна недела. Русија и Америка се пред војна во Сирија. Марк Закерберг сведочеше пред Конгресот на САД за кражбата на лични податоци на ми ...
1 3 4 5 6 7 8 50 / 76 НАПИСИ