Таг: судии

1 5 6 7 8 70 / 77 НАПИСИ
СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕЗАДОВОЛНА ШТО РИБАРЕВ ЈА УНАПРЕДИЛ ВО ШЕФИЦА НА ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕЗАДОВОЛНА ШТО РИБАРЕВ ЈА УНАПРЕДИЛ ВО ШЕФИЦА НА ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

  Врховните судии утре на општа седница ќе гласаат за приговорите на 17-мина судии од Основниот суд Скопје 1 кои се незадоволни од Годишниот р ...
СУДИИТЕ НАВРЕДЕНИ ОТИ И СО ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ СЕ ПОМАЛКУ ПЛАТЕНИ ОД ОБВИНИТЕЛИТЕ

СУДИИТЕ НАВРЕДЕНИ ОТИ И СО ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ СЕ ПОМАЛКУ ПЛАТЕНИ ОД ОБВИНИТЕЛИТЕ

Судиите ќе добијат повисока плата, но само за 10 отсто и само за март, а и покрај ова, обвинителите имаат поголема плата од нив за околу 6-7.000 денар ...
В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВЕН СУД БАЈЛОЗОВА ЈА ЗАТВОРИ ЗА ЈАВНОСТ СЕДНИЦАТА ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА РАЗМЕСТЕНИТЕ СУДИИ

В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВЕН СУД БАЈЛОЗОВА ЈА ЗАТВОРИ ЗА ЈАВНОСТ СЕДНИЦАТА ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА РАЗМЕСТЕНИТЕ СУДИИ

  В.д. претседателката на Врховниот суд Снежана Бајлозова не дозволи јавност на Општата седница на Врховниот суд, на која ќе се разгледуваат п ...
КОНТРАБОМБА ВО СУДСТВОТО – УНАПРЕДЕНИ СУДИИТЕ ШТО ГО КОЧАТ СЈО, ЧИСТКА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

КОНТРАБОМБА ВО СУДСТВОТО – УНАПРЕДЕНИ СУДИИТЕ ШТО ГО КОЧАТ СЈО, ЧИСТКА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Хаос и револт го тресат Основниот суд Скопје 1 каде што стигаат предметите од Специјалното обвинителство, откако в.д. претседателката Татјана Михајлов ...
ГОНИМЕ КРИМИНАЛНА ГРУПА ВО ВРВОТ НА ВЛАСТА, А НЕ ОБИЧНИ КРИМИНАЛЦИ, ВЕЛИ ЈАНЕВА

ГОНИМЕ КРИМИНАЛНА ГРУПА ВО ВРВОТ НА ВЛАСТА, А НЕ ОБИЧНИ КРИМИНАЛЦИ, ВЕЛИ ЈАНЕВА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска повторно укажа дека одредени судии ја блокираат работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО ...
СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ЈА ПОПРАВА ТРОЈКАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПАНЧЕВСКИ

СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ЈА ПОПРАВА ТРОЈКАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПАНЧЕВСКИ

Судскиот совет утре на тајна седница, без присуство на новинари, вонредно ќе ги оценува кандидатите за претседатели на Основниот суд Скопје 1 Владимир ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
ИСТРАГА ПРОТИВ ОДРЕДЕНИ СУДИИ НЕ Е ПРИТИСОК ВРЗ СУДСТВОТО, ИЗЈАВИ РИСТОВСКА

ИСТРАГА ПРОТИВ ОДРЕДЕНИ СУДИИ НЕ Е ПРИТИСОК ВРЗ СУДСТВОТО, ИЗЈАВИ РИСТОВСКА

Специјалното јавно обвинителство има поведено истрага против неколку судии и тоа не е вршење притисок и никој не е изземен од истрага, рече денеска об ...
ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

Предметот за нарачаните насилства во Општина Центар и за нарачаните шамари за градоначалникот Андреј Жерновски, каде прво и второобвинети се експремие ...
ОД АКАДЕМИЈАТА СЕ ИЗБРАНИ СУДИИ САМО ВО НАЈНИСКИТЕ СУДОВИ

ОД АКАДЕМИЈАТА СЕ ИЗБРАНИ СУДИИ САМО ВО НАЈНИСКИТЕ СУДОВИ

Ниту еден кандидат од Академијата за судии и обвинители од оние кои исполнуваат услов, а тоа е 4 години непрекината работа во основен суд, не успеал д ...
1 5 6 7 8 70 / 77 НАПИСИ