Таг: судии

1 4 5 6 7 8 60 / 77 НАПИСИ
ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

1 Уф, каква бурна недела. Русија и Америка се пред војна во Сирија. Марк Закерберг сведочеше пред Конгресот на САД за кражбата на лични податоци на ми ...
ПОДДРЖЕТЕ ГИ СУДИИТЕ КОИ СЕ СПРОТИСТАВУВААТ НА ПРИТИСОЦИТЕ, РЕЧЕ БЕЈЛИ

ПОДДРЖЕТЕ ГИ СУДИИТЕ КОИ СЕ СПРОТИСТАВУВААТ НА ПРИТИСОЦИТЕ, РЕЧЕ БЕЈЛИ

Независното судство претставува камен-темелник на современата демократија, изјави американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, кој на одбележување ...
КРИВИЧНИОТ СУД ЌЕ БИДЕ УБАВ ОДВНАТРЕ, РЕЧЕ ЏОЛЕВ НА ОТВОРАЊЕТО НА НОВАТА ЗГРАДА

КРИВИЧНИОТ СУД ЌЕ БИДЕ УБАВ ОДВНАТРЕ, РЕЧЕ ЏОЛЕВ НА ОТВОРАЊЕТО НА НОВАТА ЗГРАДА

Од понеделник судењата за организиран криминал и за прекршоци ќе бидат во новата барокна зграда на Кривичниот суд, која денес беше отворена. Новиот об ...
ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ГИ ПОПРАВА ОДЛУКИТЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ДОСЕГАШНИТЕ МАНИПУЛАЦИИ

ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ГИ ПОПРАВА ОДЛУКИТЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ДОСЕГАШНИТЕ МАНИПУЛАЦИИ

Судскиот совет кој од 2006 година е без контрола, конечно добива претпоставен орган  во Врховниот суд. Дванаесет  години Судскиот совет апсолутно сам ...
ВО ТЕНИСОТ ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ТУРНИР БЕЗ ЛИНИСКИ СУДИИ

ВО ТЕНИСОТ ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ТУРНИР БЕЗ ЛИНИСКИ СУДИИ

Во тенисот се подготвува револуционерна промена, па во Милано за првпат ќе биде тестиран турнир без линиски судии. Станува збор за турнирот на кој шт ...
ВРАТИЛЕ СУДИЈА ОД ПАТ ВО БИТОЛА ЗА ДА ГО СПАСАТ ГРУЕВСКИ ОД ПРИТВОР

ВРАТИЛЕ СУДИЈА ОД ПАТ ВО БИТОЛА ЗА ДА ГО СПАСАТ ГРУЕВСКИ ОД ПРИТВОР

Обвинетиот експремиер во „Титаник“ Никола Груевски, како и останатите обвинети: Гордана Јанкулоска, Мартин Протоѓер, Миле Јанакиески и Кирил Божиновск ...
УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

Судиите од Основниот суд Скопје 1 кај кои беа распоредени 17-те обвиненија што ги поднесе вчера Специјалното обвинителство работат на предметите и сѐ ...
СУДИИТЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО СУДЕЛЕ И НА „СОПОТ“, ДИВО НАСЕЉЕ“, „МОНСТРУМ“

СУДИИТЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО СУДЕЛЕ И НА „СОПОТ“, ДИВО НАСЕЉЕ“, „МОНСТРУМ“

По обвиненијата што Специјалното јавно обвинителство денеска ги поднесе во Кривичниот суд ќе одлучуваат судии кои веќе судат предмети на СЈО, како и н ...
ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Истрагата за крвавиот организиран напад и за упадот во Собранието како највисока институција во државата треба да е комплетна, а не да се водат парциј ...
СУДИИТЕ ИЗВИСИЈА, МИНОСКИ НЕ ИМ ГО ДАВА ПОКАЧУВАЊЕТО ОД 10 ОТСТО ШТО ИМ ГО ВЕТИ КАРАЏОВСКИ

СУДИИТЕ ИЗВИСИЈА, МИНОСКИ НЕ ИМ ГО ДАВА ПОКАЧУВАЊЕТО ОД 10 ОТСТО ШТО ИМ ГО ВЕТИ КАРАЏОВСКИ

Паника и нервоза се рашири кај судиите и вработените во судската администрација откако синоќа дознаа дека пропаѓа зголемувањето од 10 отсто на платите ...
1 4 5 6 7 8 60 / 77 НАПИСИ