Таг: судска медицина

ТЕЛОТО НА БЕЛИЧАНЕЦ ДАДЕНО НА ОБДУКЦИЈА ПО НАЛОГ НА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ

ТЕЛОТО НА БЕЛИЧАНЕЦ ДАДЕНО НА ОБДУКЦИЈА ПО НАЛОГ НА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ

По наредба на јавен обвинител телото на актерката Билјана Беличанец која синоќа беше пронајдена мртва е предадено на обдукција во Судска медиција, инф ...
СЕ ВРШИ ОБДУКЦИЈА НА ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ СОЛУНСКА ГЛАВА

СЕ ВРШИ ОБДУКЦИЈА НА ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ СОЛУНСКА ГЛАВА

Се прави обдукција и идентификација на телата на загинатите патници во авионската нереќа кај Солунска Глава на Институтот за судска медицина. „Тела ...
НА ИСЧЕЗНАТИТЕ НЕ ИМ ФАЛАТ ОРГАНИ, НЕ ПАЃАЈТЕ НА ШПЕКУЛАЦИИ, СООПШТУВААТ ОД СУДСКА МЕДИЦИНА И ОД МВР

НА ИСЧЕЗНАТИТЕ НЕ ИМ ФАЛАТ ОРГАНИ, НЕ ПАЃАЈТЕ НА ШПЕКУЛАЦИИ, СООПШТУВААТ ОД СУДСКА МЕДИЦИНА И ОД МВР

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла шпекулациите во јавноста за наводни случаи на киднапирања поради органи, а Институтот за судс ...
ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

И Обвинителството од Тревизо, Италија отвори случај за авионската несреќа од вторникот попладне кај Скопје, во која загинаа шестмина италијански држав ...
4 / 4 НАПИСИ