Таг: Судство

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
СЕДНИЦИТЕ НА УСТАВЕН СУД ЌЕ СЕ ЕМИТУВААТ ВО ЖИВО ЗА ДА ЈА ВРАТИМЕ ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО СУДСТВОТО, РЕЧЕ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ КОСТАДИНОВСКИ

СЕДНИЦИТЕ НА УСТАВЕН СУД ЌЕ СЕ ЕМИТУВААТ ВО ЖИВО ЗА ДА ЈА ВРАТИМЕ ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО СУДСТВОТО, РЕЧЕ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ КОСТАДИНОВСКИ

Враќање на довербата на граѓаните во правниот систем ќе биде приоритет во работата на новиот претседател на Уставен суд Дарко Костадиновски, најави то ...
ДОЗВОЛА ЗА КРАДЕЊЕ

ДОЗВОЛА ЗА КРАДЕЊЕ

Ние Охрид уште не можеме да го доупропастиме, никако од УНЕСКО да се спасиме, а сме запнале да ги чуваме спомените од „Златно славејче“.   ...
ПРАВДА ЗА ЌОСЕТО

ПРАВДА ЗА ЌОСЕТО

Само апашите не се уморија. Нè фатија на кондиција, на маратонот кон ЕУ. Ќе ни држат трибини како да се вратат младите дома. За што да се вратат? На Ќ ...
ДА ГИ ДОНЕСЕМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, ПА ВО ТЕКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ЌЕ ГИ РЕШАВАМЕ ПРОБЛЕМИТЕ СО СУДСТВОТО И КОРУПЦИЈАТА, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ МАРИЧИЌ

ДА ГИ ДОНЕСЕМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, ПА ВО ТЕКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ЌЕ ГИ РЕШАВАМЕ ПРОБЛЕМИТЕ СО СУДСТВОТО И КОРУПЦИЈАТА, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ МАРИЧИЌ

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека во моментов најважно е да се донесат уставните измени во Собранието за да може земјата да ги ...
ПОЛИТИЧАР СО НАЈГОЛЕМА ДОВЕРБА Е ПЕНДАРОВСКИ, ВЕДНАШ ЗАД НЕГО Е ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ, СПОРЕД НАЈНОВАТА АНКЕТА НА ИРИ

ПОЛИТИЧАР СО НАЈГОЛЕМА ДОВЕРБА Е ПЕНДАРОВСКИ, ВЕДНАШ ЗАД НЕГО Е ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ, СПОРЕД НАЈНОВАТА АНКЕТА НА ИРИ

Со 12 отсто целосна доверба кај испитаниците, плус 26 отсто со делумна доверба, претседателот Стево Пендаровски е политичарот кому граѓаните најмногу ...
АЛИ МАКЕДОНСКИ

АЛИ МАКЕДОНСКИ

Кога ќе влеземе во ЕУ ќе живееме како во Југославија. ...
ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ СЕЛИМ АДЕМИ, КОЈ 10 ГОДИНИ Е НА ФУНКЦИЈА, ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ГО БРАНИ СУДИЈАТА ЕНВЕР БЕЏЕТИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ СЕЛИМ АДЕМИ, КОЈ 10 ГОДИНИ Е НА ФУНКЦИЈА, ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ГО БРАНИ СУДИЈАТА ЕНВЕР БЕЏЕТИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ

Кавгата во Судскиот совет која почна сабајлево на седница откако се формира ново мнозинство кое бара разрешување на претседателката Весна Дамева, опфа ...
ВЛАДАТА НАПРАВИ СЀ ШТО МОЖЕ ЗА УНАПРЕДУВАЊЕ НА СУДСТВОТО, ОПОЗИЦИЈАТА ГИ БЛОКИРА ЗАКОНИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ВЛАДАТА НАПРАВИ СЀ ШТО МОЖЕ ЗА УНАПРЕДУВАЊЕ НА СУДСТВОТО, ОПОЗИЦИЈАТА ГИ БЛОКИРА ЗАКОНИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски ја префрли вината за лошата состојба во правосудството на Судскиот совет, но и на опозицијата, за која што рече дека во С ...
ОПОЗИЦИЈАТА СО 4.500 АМАНДМАНИ ГО СПРЕЧУВА ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ НА СУДИИТЕ И ОБВИНИТЕЛИТЕ

ОПОЗИЦИЈАТА СО 4.500 АМАНДМАНИ ГО СПРЕЧУВА ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ НА СУДИИТЕ И ОБВИНИТЕЛИТЕ

Левица и ВМРО-ДПМНЕ со вкупно 4.500 амандмани ги блокираа четирите закони кои уште пред Нова Година тогашниот министер за правда Никола Тупанчески ги ...
САМО 8 ОТСТО ОД МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ИМААТ ДОВЕРБА ВО СУДСТВОТО, ИМ КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ НА СУДИИТЕ

САМО 8 ОТСТО ОД МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ИМААТ ДОВЕРБА ВО СУДСТВОТО, ИМ КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ НА СУДИИТЕ

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз денеска на конференција пред судиите кажа македонските граѓани немаат доверба во судството. Таа се повик ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ