Таг: сведок

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
СЛАВЕА ВИКАЈЌИ СЕЛА Е МРТОВ, СЕГА НА РЕД Е ЗАЕВ ДА ГО ДОКРАЈЧИМЕ,СВЕДОЧЕШЕ ПРАТЕНИКОТ ИЛИЈА НИКОЛОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

СЛАВЕА ВИКАЈЌИ СЕЛА Е МРТОВ, СЕГА НА РЕД Е ЗАЕВ ДА ГО ДОКРАЈЧИМЕ,СВЕДОЧЕШЕ ПРАТЕНИКОТ ИЛИЈА НИКОЛОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Пратеникот Илија Николовски, генерал во пензија, кој денеска е втор сведок на Јавното обвинителство на судењето за организираниот напад на Собранието ...
ПОУЧЕТЕ ГИ ВАШИТЕ КЛИЕНТИ ШТО Е ВКРСТЕНО ИСПРАШУВАЊЕ, ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ ИСПРАШАНИ СИТЕ СВЕДОЦИ ПА ДА ТРАЕ СУДЕЊЕТО И ДО ПОЛНОЌ, РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ПОУЧЕТЕ ГИ ВАШИТЕ КЛИЕНТИ ШТО Е ВКРСТЕНО ИСПРАШУВАЊЕ, ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ ИСПРАШАНИ СИТЕ СВЕДОЦИ ПА ДА ТРАЕ СУДЕЊЕТО И ДО ПОЛНОЌ, РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Откако обвинителката Вилма Русковска заврши со испрашувањето на министерот Дамјам Манчевски, кој сведочи на денешното судење за организираниот напад н ...
СВЕДОК СЕ ОНЕСВЕСТИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО

СВЕДОК СЕ ОНЕСВЕСТИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро во април 2012 година е прекинато затоа што еден од сведоците се онесвести. Судијата Огнен Став ...
ШТО ТУКА ИВО, ГО ПРАШАЛ ЧАВКОВ СВЕДОКОТ КОГА ГО ПРИЈАВУВАЛ ЗАЕВ ВО МВР

ШТО ТУКА ИВО, ГО ПРАШАЛ ЧАВКОВ СВЕДОКОТ КОГА ГО ПРИЈАВУВАЛ ЗАЕВ ВО МВР

Сведокот Иван Николов на денешното сослушување во Кривичниот суд за случајот „Поткуп“ на 19 декември. 2013 година, кога го пријавувал Зоран Заев во МВ ...
ЗАЕВ МИ ПОБАРА ЕВРО ЗА НЕГО, ДРУГО ЗА ЦРКВАТА И ТРЕТО ЗА СДСМ, СВЕДОЧИ НА СУД БИЗНИСМЕНОТ ИВАН НИКОЛОВ

ЗАЕВ МИ ПОБАРА ЕВРО ЗА НЕГО, ДРУГО ЗА ЦРКВАТА И ТРЕТО ЗА СДСМ, СВЕДОЧИ НА СУД БИЗНИСМЕНОТ ИВАН НИКОЛОВ

Струмичкиот бизнисмен Иван Николов, сведокот на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1, рече дека премиерот Зоран Заев, обвинет дека му барал пот ...
ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА, СВЕДОКОТ ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА ОД ИСТРАГАТА

ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА, СВЕДОКОТ ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА ОД ИСТРАГАТА

Сведок на Oбвинителството за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани, не се сеќаваше што се случувало во негово присуство за вре ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

Судот повторно не го поканил сведокот Никола Груевски, експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ во случајот „Пуч“, што денеска се одложи на неопределено време ...
ПОЧИНА НОБЕЛОВЕЦОТ ЕЛИ ВИЗЕЛ, СВЕДОК НА ХОЛОКАУСТОТ

ПОЧИНА НОБЕЛОВЕЦОТ ЕЛИ ВИЗЕЛ, СВЕДОК НА ХОЛОКАУСТОТ

Ели Визел, преживеан од холокаустот, нобеловец и автор, почина на 87 години. Визел ги преживеа нацистичките концентрациони логори Аушвиц и Бухенвалд. ...
КОСТА КРПАЧ СЕ САМОУБИЛ, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

КОСТА КРПАЧ СЕ САМОУБИЛ, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Коста Крпач, кој на 27 април годинава беше пронајден мртов во неговиот стан во Капиштец, со прострелна рана во градите, извршил самоубиство, покажала ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ