Таг: такси превоз

ПОСКАПЕ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ВЕЛЕС ЗА 10 ДЕНАРИ

ПОСКАПЕ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ВЕЛЕС ЗА 10 ДЕНАРИ

Советниците во Општина Велес едногласно го изгласаа барањето, такси превозот да поскапи. Се покачува стартот за 10 денари, па така наместо почетни 40, ...
ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ БАРААТ ВОВЕДУВАЊЕ РЕД ИЛИ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ БАРААТ ВОВЕДУВАЊЕ РЕД ИЛИ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

Легалните такси возачи од Велес револтирани од состојбата со такси превозот во градот се закануваат со протест, доколку до следната средба до надлежни ...
СЕ ВОВЕДУВА ВТОРА, ПОЕВТИНА ТАРИФА ЗА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ, ТАКСИСТИТЕ САМИ ЌЕ ИЗБИРААТ ПО КОЈА ЌЕ ВОЗАТ

СЕ ВОВЕДУВА ВТОРА, ПОЕВТИНА ТАРИФА ЗА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ, ТАКСИСТИТЕ САМИ ЌЕ ИЗБИРААТ ПО КОЈА ЌЕ ВОЗАТ

Град Скопје ќе воведе втора, поевтина тарифа за такси превозот, а таксистите ќе одлучат дали ќе ја користат постојната или новата. Воведувањето нова т ...
ТИРАНА ВОВЕДЕ ТАКСИ ВОЗИЛА НА СТРУЈА, ОД СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ И ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

ТИРАНА ВОВЕДЕ ТАКСИ ВОЗИЛА НА СТРУЈА, ОД СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ И ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

На Денот без автомобили во петокот, општината Тирана за првпат воведе електрични такси возила. Градоначалникот Ерион Вељиај апелираше до граѓаните при ...
4 / 4 НАПИСИ