Таг: техничка влада

МИЦКОСКИ БАРА ЗАЕВ ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, АМА ВМРО-ДПМНЕ НЕ ПОДНЕСУВА ИНТЕРПЕЛАЦИЈА

МИЦКОСКИ БАРА ЗАЕВ ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, АМА ВМРО-ДПМНЕ НЕ ПОДНЕСУВА ИНТЕРПЕЛАЦИЈА

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Подобра Македонија“ утре ќе поднесат во Собранието барање премиерот Зоран Заев веднаш да си поднесе ...
ВМРО-ДПМНЕ ПАК БАРА НОВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ И ТЕХНИЧКА ВЛАДА 100 ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ ИЛИ НАПУШТАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА И НОВО СЈО, КАЖА МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ПАК БАРА НОВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ И ТЕХНИЧКА ВЛАДА 100 ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ ИЛИ НАПУШТАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА И НОВО СЈО, КАЖА МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ и натаму бара да се формира техничка влада најмалку 100 дена пред изборите според Пржинскиот договор, да се избере нов Јавен обвинител на п ...
БАРАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ АПСОЛУТНО НЕПРИФАТЛИВИ, ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ПРИЈАТНА АТМОСФЕРА, ВЕЛИ ЗАЕВ

БАРАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ АПСОЛУТНО НЕПРИФАТЛИВИ, ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ПРИЈАТНА АТМОСФЕРА, ВЕЛИ ЗАЕВ

За премиерот Зоран Заев, барањата на ВМРО-ДПМНЕ за техничка влада со мандат од 100 дена според Пржинскиот модел, нов јавен обвинител и за анкетна собр ...
СЕ ДОГОВОРИВМЕ ЗА ТЕХНИЧКА ВЛАДА, ОСТАНУВА УШТЕ РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА ЗАЕВ НА ПАУЗА ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

СЕ ДОГОВОРИВМЕ ЗА ТЕХНИЧКА ВЛАДА, ОСТАНУВА УШТЕ РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА ЗАЕВ НА ПАУЗА ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

На денешната лидерска средба прифатено е барањето на ВМРО-ДПМНЕ пред избори да биде формирана техничка влада, според Пржинскиот договор. „Прифативм ...
ТОДОРОВ ПРЕД ДА СИ ЗАМИНЕ ПОТПИШАЛ 800.000 ЕВРА ЗА ДЕСОРОСОИЗАЦИЈА

ТОДОРОВ ПРЕД ДА СИ ЗАМИНЕ ПОТПИШАЛ 800.000 ЕВРА ЗА ДЕСОРОСОИЗАЦИЈА

  Само една недела пред да се повлече од функцијата пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров во улога на вицепремиер во техничката влада потпиша ...
ТОДОРОВ КАКО ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР И ПРАТЕНИК ПОТПИША ДОГОВОР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

ТОДОРОВ КАКО ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР И ПРАТЕНИК ПОТПИША ДОГОВОР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Договорот за изградба на нов клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра, денес во свечената сала на владата го потпиша Никола Тодоров, ...
ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА НА ВМРО-ДПМНЕ И ДУИ ЗА ЕСЕНВА СПРЕМА ИЗДАВАЊЕ НОВА ЕВРООБВРЗНИЦА

ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА НА ВМРО-ДПМНЕ И ДУИ ЗА ЕСЕНВА СПРЕМА ИЗДАВАЊЕ НОВА ЕВРООБВРЗНИЦА

Актуелната власт размислува и презема подготвителни активности за издавање на нова еврообврзница во четвртиот квартал од годинава, за да ги отплати до ...
СО ВЛАДАТА НА ДИМИТРИЕВ ШТО НЕ ОДГОВАРА НИКОМУ, НЀ ЧЕКААТ ЦРНИ ДЕНОВИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

СО ВЛАДАТА НА ДИМИТРИЕВ ШТО НЕ ОДГОВАРА НИКОМУ, НЀ ЧЕКААТ ЦРНИ ДЕНОВИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

Македонија е со блокиран правен, политички и уставен систем, алармира професорот по уставно право и јавна администрација Борче Давитковски. Тој во инт ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ВО КАНАДА СО ПОДДРШКА ЗА СЈО И ЗА ТЕХНИЧКА ВЛАДА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ВО КАНАДА СО ПОДДРШКА ЗА СЈО И ЗА ТЕХНИЧКА ВЛАДА

Шарената револуција се прошири и во Канада. Пред македонскиот конзулат во Торонто вчера протестираа седумдесетина Македонци кои што протестираа за сос ...
9 / 9 НАПИСИ