Таг: Телма

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работ ...
КОВАЧЕВСКИ ГИ НАПАДНА УРЕДУВАЧКИТЕ ПОЛИТИКИ НА ТЕЛМА И АЛФА ОТКАКО АХМЕТИ ГИ НАРЕЧЕ НЕПРИЈАТЕЛИ НА АЛБАНЦИТЕ

КОВАЧЕВСКИ ГИ НАПАДНА УРЕДУВАЧКИТЕ ПОЛИТИКИ НА ТЕЛМА И АЛФА ОТКАКО АХМЕТИ ГИ НАРЕЧЕ НЕПРИЈАТЕЛИ НА АЛБАНЦИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски ја нарече уредувачката политика на телевизијата Телма политика на компанија која тргува со енергенси, а таа на телевизија ...
НАМ НИКОЈ НИШТО НЕ НИ ПОДАРУВА, ДРЖАВАТА СИ КУПУВА ГАСОВОД ПО РЕАЛНА ЦЕНА, РЕАГИРААТ ОД МАКПЕТРОЛ НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

НАМ НИКОЈ НИШТО НЕ НИ ПОДАРУВА, ДРЖАВАТА СИ КУПУВА ГАСОВОД ПО РЕАЛНА ЦЕНА, РЕАГИРААТ ОД МАКПЕТРОЛ НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

На „Макпетрол“ никој ништо не му подарува, туку државата купува од „Макпетрол АД Скопје“ капитален објект по реална цена, кој единствено денес функцио ...
НОВИНАР НА ТЕЛМА НАПАДНАТ ПРЕД МВР

НОВИНАР НА ТЕЛМА НАПАДНАТ ПРЕД МВР

Новинарот на Телма Павле Беловски вечерва бил нападнат од непознато лице пред зградата на МВР непосредно пред да се јави во живо во последното издание ...
САКАМ ЛУЃЕТО ДА РАСКАЖУВААТ ШТО ВИДЕЛЕ НА МТВ, ВЕЛИ ПРЕДИЗБОРНАТА УРЕДНИЧКА САНТА АРГИРОВА

САКАМ ЛУЃЕТО ДА РАСКАЖУВААТ ШТО ВИДЕЛЕ НА МТВ, ВЕЛИ ПРЕДИЗБОРНАТА УРЕДНИЧКА САНТА АРГИРОВА

Новата уредничка на информативната програма на јавниот сервис Санта Аргирова е убедена дека и покрај кусиот период од само 100 дена пред изборите може ...
ДВАНАЕСЕТ НОВИНАРИ НА ТЕЛМА ПРОГЛАСЕНИ ЗА ТЕХНОЛОШКИ ВИШОК

ДВАНАЕСЕТ НОВИНАРИ НА ТЕЛМА ПРОГЛАСЕНИ ЗА ТЕХНОЛОШКИ ВИШОК

Дванаесет вработени во „Телма“, со одлука на раководството, денеска се прогласени за технолошки вишок, јавува „Плусинфо“. Меѓу нив се и докажани но ...
6 / 6 НАПИСИ