Таг: Тереза Меј

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
БОРИС ЏОНСОН УТРЕ ЌЕ СТАНЕ НОВ БРИТАНСКИ ПРЕМИЕР

БОРИС ЏОНСОН УТРЕ ЌЕ СТАНЕ НОВ БРИТАНСКИ ПРЕМИЕР

Поранешниот градоначалник на Лондон и министер за надворешни работи Борис Џонсон е избран за нов лидер на Конзервативната партија и утре ќе ја наследи ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА 7 ЈУНИ

ТЕРЕЗА МЕЈ ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА 7 ЈУНИ

Тереза Меј објави дека на 7 јуни ќе поднесе оставка од функцијата лидер на Конзервативната партија, со што и Велика Британија ќе добие нов премиер. ...
БРЕГЗИТ ОДЛОЖЕН ДО 31 ОКТОМВРИ

БРЕГЗИТ ОДЛОЖЕН ДО 31 ОКТОМВРИ

Лидерите на Европска Унија ѝ одобрија на Велика Британија одложување на брегзит за шест месеци. Ова е резултат на петчасовните разговори во Брисел, на ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ДО 30 ЈУНИ

ТЕРЕЗА МЕЈ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ДО 30 ЈУНИ

Тереза Меј побара од Европската Унија да одобри одложување на брегзит до 30 јуни. Во сегашните услови, Велика Британија треба да излезе од ЕУ на 12 ...
БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ТРЕТПАТ ГО ОДБИ ПЛАНОТ ЗА БРЕГЗИТ

БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ТРЕТПАТ ГО ОДБИ ПЛАНОТ ЗА БРЕГЗИТ

Британските пратеници по третпат го одбија планот на Тереза Меј за излегување на земјата од Европска Унија, овојпат со значително помала разлика од 58 ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА АКО БИДЕ УСВОЕН НЕЈЗИНИОТ ПЛАН ЗА БРЕГЗИТ

ТЕРЕЗА МЕЈ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА АКО БИДЕ УСВОЕН НЕЈЗИНИОТ ПЛАН ЗА БРЕГЗИТ

Тереза Меј најави дека ќе поднесе оставка од премиерската функција доколку нејзината Конзервативна партија го поддржи планот за излегување на Велика Б ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ДОБИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ДО 22 МАЈ

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ДОБИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ДО 22 МАЈ

Европските лидери усвоија план, со кој се одложува излегувањето на Велика Британија од Европската Унија. Тоа требаше да се случи на 29 март, но откако ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЌЕ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЌЕ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

Велика Британија ќе побара од Европската Унија одложување на брегзит, откако британскиот парламент со мнозинство гласови го усвои проширувањето на Чле ...
БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОДБИ ПЛАНОТ ЗА БРЕГЗИТ БЕЗ ДОГОВОР, УТРЕ СЕ ГЛАСА ЗА НЕГОВО ОДЛОЖУВАЊЕ

БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОДБИ ПЛАНОТ ЗА БРЕГЗИТ БЕЗ ДОГОВОР, УТРЕ СЕ ГЛАСА ЗА НЕГОВО ОДЛОЖУВАЊЕ

Тереза Меј доживеа нов пораз откако британскиот парламент го одби планот за излегување на Велика Британија од Европската Унија без договор, што може д ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ГО ОДБИЈА И ВТОРИОТ ПРЕДЛОГ НА МЕЈ ЗА БРЕГЗИТ, СЛЕДУВА ГЛАСАЊЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД ЕУ БЕЗ ДОГОВОР

ПРАТЕНИЦИТЕ ГО ОДБИЈА И ВТОРИОТ ПРЕДЛОГ НА МЕЈ ЗА БРЕГЗИТ, СЛЕДУВА ГЛАСАЊЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД ЕУ БЕЗ ДОГОВОР

Предлог договорот на Тереза Меј за излегување од ЕУ беше повторно од пратениците во британскиот парламент со огромна разлика, на само 17 дена до Брегз ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ